Zrážku taxíka s vlakom neprežil dôchodcovský pár. Svedkyňa opísala strašný náraz

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Ďalšie zbytočne vyhasnuté životy na železničnom priecestí. Tragická nehoda sa stala predpoludním pri Žiari nad Hronom. Zrážku vlaku s taxíkom neprežili dvaja zákazníci.

Osobné auto pod diagnostickým vozidlom železníc pokrčilo ako z papiera.

Auto taxislužby išlo zdola smerom hore kopcom. Priamo na priecestí ho z jeho pravej strany zachytilo meracie železničiarske vozidlo.

Silná rana

Mašina vliekla auto pred sebou ešte asi 100 metrov. Mária Kočišová počula silnú ranu.

„Bol to veľký náraz ako do železa. A ja som si myslela, že je niečo na koľaji položené a že ten vlak, teda rušeň či čo to bolo, že do toho narazil, no a potom neskoršie, keď som vyšla von, už tam boli sanitky,“ opisuje situáciu obyvateľka obce Mária Kočišová.

V taxíku sa viezli manželia - dôchodcovia. Bývali v časti obci za traťou.

„Sedemdesiatdvaročná žena a 72-ročný muž, žiaľ, utrpeli zranenia nezlučiteľné so životom,“ uviedla hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby Petra Klimešová.

Prečítajte si tiež:

Taxikárka skončila v nemocnici

„V súvislosti s touto dopravnou nehodou bolo začaté trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia. Všetky bližšie okolnosti ako aj príčina vzniku tejto dopravnej nehody budú predmetom ďalšieho vyšetrovania a znaleckého skúmania,“ uviedla krajská hovorkyňa polície Petra Kováčiková.

Štyridsaťosemročnú taxikárku previezli vrtuľníkom s vážnymi zraneniami do nemocnice v Banskej Bystrici. Na priecestí je signalizačné zariadenie.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.