Neúspešný kandidát Forró: Pellegrini je najlepšou voľbou. Bolo by alibistické povedať, nech sa ľudia rozhodnú

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Jednou z podmienok, aby sa na Slovensku žilo dobre, je aby sa slovenské regióny rozvíjali rovnomerne. Povedal to prezidentský kandidát Peter Pellegrini (Hlas-SD) na tlačovej konferencii s Krisztiánom Forróm, ktorý sa do druhého kola prezidentských volieb nedostal. 

Predseda Maďarskej Aliancie Forró uviedol, že je Peter Pellegrini najlepším kandidátom na prezidenta. Podotkol, že na tejto konferencii však nestojí ako predseda strany, ale len ako neúspešný prezidentský kandidát. Predsedníctvo strany sa rozhodlo, že s Pellegrinim bude ešte rokovať. 

Prečítajte si tiež:

Pellegrini je najlepšou voľbou, vyhlásil Forró 

„Do kampane som išiel s víziou a túžbou, aby sme urobili všetko preto, aby nebol nikto potrestaný za to, v ktorej časti Slovenska sa narodí, kde si chce založiť rodinu či stráviť dôstojnú starobu,“ povedal Pellegrini. „Je povinnosťou nás všetkých urobiť všetko preto, aby sa naše regióny rozvíjali rovnomerne,“ dodal predseda parlamentu.

S Krisztiánom Forróm majú za sebou niekoľko spoločných rokovaní a dobre sa poznajú, uviedol Pellegrini. Ich spolupráca preto nevznikla len na základe sľubov, podotkol.

Uviedol, že majú na mnohé otázky rovnaký postoj, napríklad aj v otázke vojny na Ukrajine.

Predseda Maďarskej Aliancie Krisztián Forró v prezidentskej kampani niekoľkokrát zdôrazňoval, že chce zviditeľniť maďarskú komunitu i problémy, ktoré sa ich týkajú.

Od Petra Pellegriniho dostal prísľub, že ak má maďarská komunita problémy, budú mať možnosť ich komunikovať. Peter Pellegrini priblížil na tlačovej konferencii aj konkrétne sľuby.

Forró uviedol, že je rád, že sú vzťahy medzi Slovenskom a Maďarskom čoraz lepšie.

„Bolo by alibistické povedať, nech sa ľudia rozhodnú. Musíme určiť smer tejto krajiny. Momentálne je pán Pellegrini najlepšou voľbou,“ uviedol Krisztián Forró.

Ľudí, pre ktorých sú dôležité regióny a menšiny, preto vyzval, aby podporili Petra Pellegriniho.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Prezidentské voľby

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.