Forró podporil Pellegriniho, s Korčokom sa ani nestretol. Cítime sa podvedení, vyhlásil člen predsedníctva Aliancie

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Neúspešný kandidát na prezidenta a predseda strany Maďarská Aliancia Krisztián Forró podporil pred druhým kolom volieb Petra Pellegriniho. Hoci na spoločnej tlačovej konferencii povedal, že tam nestojí ako predseda strany, iba ako neúspešný prezidentský kandidát, niektorí jeho straníci sa cítia podvedení.

„Bolo by alibistické povedať, nech sa ľudia rozhodnú. Musíme určiť smer tejto krajiny. Momentálne je pán Pellegrini najlepšou voľbou,“ vyhlásil na spoločnej tlačovej konferencii s predsedom Hlasu Krisztián Forró.

Forró podotkol, že podporu vyjadril ako neúspešný prezidentský kandidát, nie ako predseda strany. Predsedníctvo Aliancie bude o podpore Pellgriniho ešte rokovať.

Napriek tomu Forróova podpora Pellegriniho vyvolala u členov strany rýchlu odozvu. „Dnes sme zostali nemilo zaskočení, až podvedení, keď sme sa dozvedeli, že končiaci predseda Maďarskej Aliancie nedodržal víkendové rozhodnutia predsedníctva strany,“ napísal na sociálnej sieti člen predsedníctva strany Mózes Szabolcs.

Prečítajte si tiež:

O zrušení stretnutia sa dozvedeli zo statusu

Forró podporil Pellegriniho bez toho, aby rokoval s Ivanom Korčokom. „Nielen dohoda, ale aj elementárna logika a politická kultúra nám kážu, aby strana rokovala s oboma prezidentskými kandidátmi, ak je ochota z ich strany. Po tom, čo sa tak stane, by malo o ďalšom kroku rozhodnúť predsedníctvo strany,“ konštatoval Szabolcs.

Dodal, že je „poburujúce“, ak sa členovia predsedníctva strany dozvedia o tom, že Forró zrušil stretnutie s Korčokom až z Korčokovho statusu a o podpore Pellegriniho až zo živého vysielania šéfa Hlasu. 

„Zodpovední ľudia takto nehazardujú s budúcnosťou strany ani s maďarskou komunitou,“ uzavrel Szabolcs.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Prezidentské voľby

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.