Na podporu RTVS sa v Bratislave uskutočnil protest. Účastníci vytvorili aj živú reťaz

Na podporu RTVS sa v Bratislave uskutočnil protest. Účastníci vytvorili aj živú reťaz
Účastníci protestného pochodu, ktorý organizuje tím Mier Ukrajine. Zdroj: TASR - Pavol Zachar

Stovky ľudí sa v stredu zúčastnili na Námestí slobody v Bratislave na proteste na podporu RTVS. Usporiadala ho iniciatíva Mier Ukrajine.

Účastníci neskôr vytvorili aj živú reťaz okolo budovy rozhlasu ako vyjadrenie nesúhlasu s návrhom zákona o Slovenskej televízii a rozhlase.

Účastníci protestu vytvorili pred budovou Slovenského rozhlasu živú reťaz. Zdroj: TASR - Pavol Zachar

Na proteste prečítali spoločné vyhlásenie občianskych iniciatív s názvom Ruky preč od RTVS. Dohromady sa pod neho podpísali občianske iniciatívy z 19 slovenských miest.

"Návrh zákona o RTVS z dielne súčasnej vládnej koalície má jediný cieľ - úplné ovládnutie verejnoprávneho mediálneho priestoru a jeho využívanie na šírenie správ podporujúcich súčasnú vládnu moc a jej zahranično-politické smerovanie," uviedla Lucia Štasselová za iniciatívu Mier Ukrajine.

Prečítajte si tiež:

Viaceré zmeny

Ministerstvo kultúry SR 11. marca predložilo do skráteného medzirezortného pripomienkového konania návrh zákona o Slovenskej televízii a rozhlase. Súčasná inštitúcia by sa nemala rozdeliť, navrhuje sa však viacero zmien.

Rezort v pondelok (25. 3.) informoval, že návrh zákona sa odkladá, dokým sa k nemu nevyjadrí Legislatívna rada vlády SR, a že vzhľadom na počet pripomienok a komplexnosť problematiky aktuálne pracuje na dopracovaní nového zákona.

Aj 14. marca sme v reportáži informovali o boji o RTVS:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Kultúra

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.