Harabin popiera, že by podporil Pellegriniho. Tvrdí, že ide o partizánčinu šéfa jeho volebného tímu

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Šéf volebného tímu Štefana Harabina v jeho mene vyhlásil, že ľudia majú ísť voliť a nepriamo podporil Petra Pellegriniho. Táto správa Štefana Harabina poriadne prekvapila. Takéto stanovisko popiera a tvrdí, že ide o partizánčinu vedúceho jeho volebného štábu. Harabin mu túto funkciu s okamžitou platnosťou odobral a hovorí o politických hrách.

Šéf volebného tímu Štefana Harabina nehovorí pravdu, uviedol sám Harabin. Miroslav Jureňa pre agentúru SITA i portál Extra plus uviedol, že Harabin ľudí vyzýva, aby išli v druhom kole prezidentských volieb voliť s tým, že sa kandidát Peter Pellegrini prihlásil k jeho programu.

„Kto že to povedal? Jureňa? To je podvod, to je nejaká Jureňova partizánčina,“ reagoval prekvapený Harabin pre Aktuality.sk.

Stanovisko od šéfa Harabinovho volebného tímu prebrali viaceré slovenské médiá. 

„V druhom kole prezidentských volieb 6. apríla 2024 poďme voliť! Začala sa informačná vojna, neverte hoaxom, ktorých je plný internet. Veríme, že aj vďaka všetkým hlasom národných a vlasteneckých voličov zvíťazí záujem Slovenska a jeho ľudí a nie záujmy amerického alebo bruselského diktátu a sorosovských mimovládok. Víťazom musí byť Slovensko,“ uviedol za Harabina Jureňa. 

Prečítajte si tiež:

Okamžite ho zbavil funkcie šéfa volebného tímu

Harabin toto vyjadrenie popiera. Tvrdí, že vyslovene zakázal komukoľvek z jeho tímu poskytovať stanoviská médiám v jeho mene. 

„Vyhlásenie, ktoré vydal pre agentúru SITA Jureňa, ohľadom druhého kola prezidentských volieb, je jeho vyjadrením. A to napriek môjmu výslovnému zákazu dávať v tejto spojitosti akékoľvek vyjadrenia. Jureňa bol s okamžitou platnosťou zbavený funkcie vedúceho volebného štábu. Je to jednoducho podraz zo strany šéfa volebného štábu k mojej prezidentskej kandidatúre,“ uviedol Harabin pre televíziu Markíza.

Neúspešný prezidentský kandidát nechcel posudzovať ani špekulovať, čo mohlo Jureňu motivovať. „To sa opýtajte jeho, je to vyslovene jeho partizánčina. Ja som dal vyslovene zákaz,“ povedal nám.

„Ja nekupčím s nikým. Ja som sudca. Mňa ich politické hry nezaujímajú. Ani politické hry Jureňu, ktorý zradil celý volebný štáb,“ uviedol Harabin.

Dodal, že výhrady voči obom kandidátom, ktoré komunikoval pred prvým kolom, stále platia. Jeho voliči sú podľa jeho slov inteligentní, vedia, čo majú robiť a on ich nemieni podceňovať.

Prečítajte si tiež:

Harabina sa na to, koho v druhom kole podporí, novinári pýtali už počas volebnej noci, krátko po zverejnení výsledkov. „Moji voliči sú inteligentní ľudia. Vedia, čo majú robiť,“ uviedol aj vtedy neurčito.

Pred prvým kolom Harabin pre Refresher vyhlásil, že Ivan Korčok a Peter Pellegrini sú ako siamské dvojčatá. Uviedol, že sú rovnaké zlo.

Harabin predtým tiež vyhlasoval, že je ústavne problematické, že Peter Pellegrini ako predseda parlamentu kandiduje za prezidenta. Vo februári na sociálnej sieti uviedol, že v tejto súvislosti podal oznámenie na Štátnu komisiu pre voľby a kontrolu financovania politických strán. Tvrdil, že registrácia jeho kandidatúry podpredsedom parlamentu je právne nulitná.

Extra plus, ktorý o Harabinovej podpore teraz informoval, funguje aj ako časopis, ktorý sa dá kúpiť. Pred prvým kolom volieb sa však zadarmo objavil v schránkach mnohých Slovákov. Očierňoval Korčoka a velebil Pellegriniho. Pozrite si reportáž:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Prezidentské voľby

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.