Pozrite sa, ako bude vyzerať nová štvrť v Bratislave. Postaviť chcú aj prvý mrakodrap

Nová štvrť v Bratislave Eurovea 2
Nová štvrť v Bratislave Eurovea 2 Zdroj: TV Markíza

Z historického centra sa už o niekoľko rokov plynulo dostanete do úplne novej štvrte.

Mrakodrap, kongresové centrum a stovky bytov. Nová štvrť v Bratislave postupne odhaľuje svoju tvár. Známa barcelonská architektka ukázala, ako bude oblasť okolo mosta Apollo vyzerať približne o päť rokov. Nie všetkým je ale výstavba a obrovský mrakodrap po vôli.

Z historického centra Bratislavy sa už o niekoľko rokov plynulo dostanete do úplne novej štvrte. Územie v okolí bývalej autobusovej stanice smerom k Dunaju si tu postupne rozdelili Penta, HB reavis a JandT. Práve posledný menovaný developer tam plánuje rozšíriť nákupné centrum.

Pri nákupnom centre sa to ale nekončí. J&T Real estate chce zastavať aj jeho celé okolie. Súčasťou projektu bude aj nové kongresové centrum, ktoré vyrastie na mieste bývalých tlačiarní. Investor už začal s ich búraním.

Nová štvrť dostala názov Eurovea city 2. To, ako budú vyzerať jej verejné priestory, má na starosti Beth Galí, zo známeho barcelonského architektonického štúdia.

Developer chce úplne zmeniť aj Pribinovu ulicu, ktorá by mala byť novým mestským bulvárom. Na tomto mieste vyrastie prvý slovenský mrakodrap, ktorý by mal mať až 46 podchodí.

Nová štvrť by mala stáť v roku 2025 a developer na ňu minie približne jeden a pol miliardy eur.


BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Výstavba

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.