Jeden šiel lietadlom, druhý si vo vlaku do Košíc pripil s východniarmi. Pellegrini a Korčok kampaňujú naplno

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Jeden vlakom, druhý súkromným lietadlom. Kandidáti na prezidenta v posledných dňoch kampaňujú „ostošesť“. Ak ste si dnes skontrolovali schránky, zrejme ste tam našli niečo k voľbám. Čas medzi prvým a druhým kolom býva poriadne napätý. Ide predsa o hlavu štátu.

Ako sa dá mať okolo 15.00 h tlačovku v Bratislave a pred 18.00 h kampaňovať na opačnom konci republiky? „Použijem všetky typy dopravných prostriedkov, nie na účet štátu,“ reagoval ešte v stredu popoludní Peter Pellegrini.

Približne o 15.30 h odletelo súkromné lietadlo z Bratislavy, o necelú hodinu pristálo v Košiciach. Tam ho už čakala štátna limuzína a sprievod, na ktorý má predseda parlamentu nárok. Presunuli sa míting do Kráľovského Chlmca, kde vyhral prvé kolo volieb Krisztián Forró.

Prečítajte si tiež:

Tvrdil, že nevie, komu patrí lietadlo

Lietadlo patrí firme poslanca a člena predsedníctva Hlasu Petra Náhlika. Peter Pellegrini najprv vo štvrtok tvrdil, že nevie, komu lietadlo patrí. 

Na transparentom účte kandidáta vládnej koalície stále chýbajú najväčšie výdavky. Ani let tam zatiaľ uhradený nie je.

„Ten let tam a naspäť bude stáť dokopy asi 1600 eur, ktoré riadne uhradíme. A keby to bolo aj lietadlo Donalda Trumpa, pokiaľ za to normálne zaplatím a využijem to len kvôli tomu, aby som sa dostal na míting, ktorý by som inak musel zrušiť, nevidím dôvod, prečo by som mal riešiť, či viem, kto je alebo nie je majiteľom lietadla,“ povedal šéf Hlasu. 

Ivan Korčok nemá štátnu funkciu a zrejme má tak viac času. Lístok na cestu vlakom z Bratislavy do Košíc uhradil cez transparentný účet. 

„Ja som išiel vlakom, ale vidím, že takto sa to robí pre ľudového prezidenta, ktorý si tú cestu skráti,“ uviedol Korčok. „Bola to výborná cesta, napríklad v reštauračnom vozni som si musel dať s východniarmi jednu borovičku. Ale dobre mi to padlo,“ dodal. 

Prečítajte si tiež:

Kampaň sa stupňuje

Kampaň sa každým dňom stupňuje. Pellegrini dáva vylepovať novú vlnu bilbordov. Pridáva aj heslo o vojakoch a Ukrajine. 

Korčok zase zapojil širšiu verejnosť do roznášania svojich volebných novín. 

Do redakcie sme dostali aj echo o chystanej nezákonnej antikampani. Volali sme mužovi z Krompách, ktorý mal dať letáky proti Korčokovi vytlačiť. Zložil nám telefón a neodpísal ani na správu.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Prezidentské voľby

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.