Cibulková, Koleník, Végh. Celebrity sa zapojili do prezidentského súboja

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Predvolebná prezidentská kampaň na Veľký piatok stíchla. Agitovanie sa však presunulo na sociálne siete. Za aktérov prezidentského súboja sa prihovárajú celebrity a influenceri. Zisťovali sme, či má ich slovo váhu.

Predvolebná prezidentská kampaň na Veľký piatok stíchla. Odborníci hovoria, že kandidáti tak dávajú voličom priestor debatovať o svojich názoroch. Agitovanie sa však presunulo na sociálne siete. Za aktérov prezidentského súboja sa prihovárajú celebrity a influenceri. Zisťovali sme, či má ich slovo váhu.

„Čaute, čaute kamoší. Môj kandidát je Peter Pellegrini. Pretože mi je blízky a myslím si, že bude dobre reprezentovať našu krajinu. Tak to je vlastne všetko a viete aká som rada, že som vám nahrala toto video?“ prihovára sa svojim fanúšikom bývalá tenisová hviezda Dominika Cibulková.

Iní to robia profesionálnejšie, takže si ich kandidát zavesí video na svoj profil. „Volím Ivana Korčoka, pretože Slovensku prinesie rozvahu, skúsenosti, rešpekt vo svete, politickú rovnováhu. Slovensko nepotrebuje pokoj. Slovensko potrebuje pridať,“ vysvetľuje dôvody herec Ján Koleník.

Prečítajte si tiež:

​Fantázii sa však na sociálnych sieťach medze nekladú. Attila Végh svoju preferenciu zdôraznil tým, že zahodil symbol jedného z kandidátov. „V týchto okulároch akože vôbec nevidím nič. Nieže ešte našu budúcnosť. Takže, ľudia moji, buďte v obraze a rozhodnite sa správne,“ gestom dáva najavo svoje preferncie.

A nechýbajú ani apely na to, aby sa počas sviatkov doma voliči rozprávali, a nehádali.„Máme pre vás niekoľko tipov, o ktorých by ste sa mohli porozprávať. Napríklad, prezident nemá v kompetencii rozhodovať, či pôjdeme bojovať do vojny,“ vysvetľuje herečka Kristína Tormová

Prečítajte si tiež:

​V tomto druhu kampane nejde len o státisíce sledujúcich na sociálnych sieťach. Existujú dokonca metódy, ako odmerať vplyv konkrétneho influencera. I keď pri téme politika to tak nemusí byť vždy.

„Platí, že ak je niekto športovec, alebo herec, tak nedávajú veľkú dôveru ľudia tomu, keď hovorí o politike napríklad. V tej oblasti, ten zásah a vplyv je menší,“ tvrdí marketér Gabriel Tóth.

Prečítajte si tiež:

​Kandidáti sú v kontakte s fanúšikmi aj počas veľkonočných sviatkov. No a aj tieto voľby sú skvelou príležitosťou pre satirické stránky, ktoré reagujú na aktuálne dianie. Kandidáti sú pomerne vyrovnaní aj na internete. Kým Korčokov profil je silnejší na Instagrame, Pellegrini má na svojom Facebooku cez tristotisíc skladovateľov.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Prezidentské voľby

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.