Korčok tvrdí, že falošnú stránku s jeho menom vyrobili ľudia, ktorí robia kampaň Pellegrinimu. Ten tvrdí, že to počuje prvýkrát

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Prezidentské voľby vstupujú do záverečnej fázy. Presne o týždeň by sme mali spoznať meno novej hlavy štátu.

Na webe sa v týchto dňoch objavila nová stránka, ktorá sa tvári ako oficiálna stránka prezidentského kandidáta Ivana Korčoka. Je však plná klamstiev a falošných informácií. Ivan Korčok tvrdí, že stránka je dielom ľudí, ktorí pripravujú kampaň Petra Pellegriniho.

„Priatelia, včera poobede sme dostali informáciu, že „niekto” spustil falošnú stránku s mojím menom, kde boli vymyslené citáty a ďalšie klamstvá o mojej osobe. Dokonca si platili reklamu, aby sa pri hľadaní môjho mena táto stránka ukázala ako prvá,“ napísal v statuse na sociálnej sieti Ivan Korčok.

A dodal: „Pred druhým kolom volieb nemusí byť človek úplný Sherlock, aby vedel, odkiaľ fúka vietor. Podľa odborníkov a metadát tú falošnú stránku urobili presne tí istí ľudia, ktorí robia kampaň Petra Pellegriniho.“

Stopy, ktoré vedú k Petrovi Pellegrinimu

Autori zanechali viaceré stopy, ktoré vedú k Petrovi Pellegrinimu. Podľa projektu Hoaxy a podvody zdrojový kód domény obsahuje stopu na firmu Creo advertising, ktorá robila v parlamentných voľbách kampaň Hlasu a teraz Petrovi Pellegrinimu.

Konateľ firmy Radovan Kuchynka sprevádzal Petra Pellegriniho osobne, keď si bol zakladať transparentný účet. Firma sídli v kompexe Zuckermandel, kde vlastní byt aj Peter Pellegrini. Metadáta falošnej stránky sú navyše takmer totožné s webom Petra Pellegriniho.

Ivan Korčok tiež v sobotu informoval, že jeho pravú stránku napadli hekeri.

Prečítajte si tiež:

P. Pellegrini odmieta spojitosť s útokmi na stránku I. Korčoka

Kandidát na prezidenta Peter Pellegrini odmieta výroky svojho súpera v druhom kole prezidentských volieb Ivana Korčoka, v ktorých spája „údajné útoky na svoje stránky“ s Pellegriniho kampaňou. TASR o tom informovala hovorkyňa kandidáta Patrícia Medveď Macíková. 

Korčok podľa hovorkyne skúša rovnaký scenár ako niekoľko dní pred uplynulými parlamentnými voľbami Progresívne Slovensko, keď informovalo o útoku hekerov.

„Nikdy sme sa nedozvedeli, ako to bolo v skutočnosti, pretože to progresívcom v kampani zjavne nepomohlo, a tak celý 'útok' išiel po voľbách dostratena,“ uviedla.

Prečítajte si tiež:

Počul o tom vraj prvýkrát 

K obvineniu, že ľudia, ktorí mu pripravujú kampaň stoja aj za falošnou Korčokovou stránkou plnou klamstiev a výmyslov, sa Peter Pellegrini vyjadril pre TV Markíza počas svojho dnešného výstupu na Javorinu. Uviedol, že o tom počuje prvýkrát a netuší, o čom je reč.

„Naozaj je to prekvapením, čo mi rozprávate a nemyslím, že to môže mať niečo so mnou. Ja som v živote takýmito nástrojmi nebojoval a ani bojovať nikdy nebudem,“ tvrdí Pellegrini s tým, že nemôže na niečo reagovať, keď ani netuší, o čo ide.

Petrovi Pellegrinimu sme preto ukázali, o čom je reč. Potvrdil, že v prípade, že by sa spojitosť s „jeho“ ľuďmi potvrdila, vyvodil by dôsledky. Ako však ďalej dodal, nemyslí si, že by to tak skutočne bolo.

„Netuším, nič o tom neviem a budem sa na to pýtať. Ale určite o tom nič neviem a ani o tom nie som informovaný. V živote nikdy som taký pokyn nedal a nepovažujem to za fér kampaň,“ uzavrel predseda Národnej rady.

Pozrite si vyjadrenie Petra Pellegriniho ku ceste na kampaň, na ktorú využil lietadlo.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Prezidentské voľby

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.