Košickí kňazi opustili farnosti, aby boli k dispozícii oneskorencom. Veriacich spovedali na železničnej stanici.

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Celý kresťanský svet žije Veľkou nocou a očakáva zmŕtvychvstanie Krista. Kto nestihol v chráme, toho ešte aj dnes vyspovedali na košickej železničnej stanici. Nedoťahujú sa však iba náboženské detaily, ale aj kulinárske. No a niekde Bielu sobotu využívajú na upratovanie.

Opustili svoje farnosti, aby boli k dispozícii pocestným aj oneskorencom. Detašovanú spovednicu využil aj Róbert, ktorý prišiel z Nemecka.

„Manželka našla, že toto je posledná asi možnosť teraz pred sviatkami, tak sme teraz ráno rýchlo prišli,“ povedal nám.

Dávid zase natrafil na kňazov náhodne.

„Akurát tu vlastne prebieha natáčanie nášho študentského filmu Staničiar, na ktorom vlastne budeme pracovať celé veľkonočné sviatky, takže som narazil na to, že sa pôjdem vyspovedať. Nebol som už rok, takže už bolo na čase,“ hovorí Dávid.

Prečítajte si tiež:

Staničná spoveď už tretí rok

Gréckokatolícki kňazi spovedajú na tejto stanici počas veľkonočných aj vianočných sviatkov tretí rok, aby sa k spovedi dostali aj tí, ktorí to inak nestíhajú.

„Máme pocit, že sme bližšie aj my ako cirkev k ľuďom a že im dávame priestor, aby aj oni boli možno tak osobne bližšie k Pánu Bohu práve cez toto miesto. Cez to, že tu môžu byť sami sebou a môžu byť takí, akí sú,“ vysvetlil Ján Fedorišin, gréckokatolícky kňaz.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Sviatky

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.