Nad obcou Stráňavy napadol medveď hubára. Šelma neskôr zaútočila aj na členov zásahového tímu

Medveď
Ilustračná snímka. Zdroj: Shutterstock/godi photo

Postrelená šelma sa stále túla po okolí.

Dnes približne o 11.00 hodine nad obcou Stráňavy v okrese Žilina zaútočil medveď na mladého muža. Muž sa pohyboval mimo turistického chodníka a v hustom lesnom poraste hľadal huby. Na útok pohotovo zareagoval a v sebaobrane vystrelil na medveďa krátkou guľovou zbraňou. Na miesto bol privolaný Zásahový tím pre medveďa hnedého Štátnej ochrany prírody Slovenskej republiky, ktorý spolu s ďalšími bezpečnostnými zložkami postreleného medveďa dohľadával. Muž nebol zranený.

Postrelený medveď zaútočil aj na členov zásahového tímu

Členovia Zásahového tímu ŠOP SR po obhliadke lokality, miestnymi nazývanou „Múzeum“, potvrdili pobytové znaky medveďa a v spolupráci s členmi miestnych poľovníckych združení ako aj v úzkej súčinnosti s Políciou Slovenskej republiky postreleného medveďa do večerných hodín dohľadávali. Počas zásahu medveď zaútočil aj na prítomných poľovníkov, ktorí boli taktiež nútení použiť strelnú zbraň. Pri dohľadávaní pomáhali aj poľovne upotrebiteľné psy.

Ľudia z obcí Stráňavy a Višňové by sa mali mať na pozore

Postrelený medveď môže byť pre miestnych obyvateľov a návštevníkov nebezpečný, preto boli o situácii upovedomení aj zástupcovia okolitých obcí Stráňavy a Višnové. Výzva bola sprostredkovaná aj prostredníctvom miestneho rozhlasu. ŠOP SR preto vyzýva aj širšiu verejnosť a prípadných návštevníkov, aby sa v týchto dňoch lokalite vyhýbali. S cieľom predísť ďalším stretom Zásahový tím ŠOP SR celú oblasť monitoruje a bude pokračovať v dohľadávaní aj nasledujúci deň.

Medveď nedávno útočil v Liptovskom Mikuláši

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.