Pátranie po zranenom medveďovi ukončili, šelma sa prenasledovateľom stratila vysoko v horách

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Ďalší stret s medveďom. V lesoch nad obcou Stráňavy pri Žiline sa vyrútil na mladého muža. Muž zviera niekoľkokrát postrelil. Stalo sa to v hustom poraste, mimo turistického chodníka.

Ďalší stret s medveďom. V lesoch nad obcou Stráňavy pri Žiline sa vyrútil na mladého muža. Muž zviera niekoľkokrát postrelil. Stalo sa to v hustom poraste, mimo turistického chodníka. V lesoch krvácajúcu šelmu dva dni hľadal zásahový tím spolu s poľovníkmi.

Zásahový tím a poľovníci sa ráno stretli kúsok od miesta, kde sa to stalo. Aj dnes si na pomoc zobrali špeciálne vycvičené poľovné psy. „Je to tu ťažký terén, veľké prevýšenie, mladiny, takže musíme pokračovať čo najbezpečnejšie pre nás, aby sme sa vyhli ďalšiemu riziku a ďalším zraneniam,“ hovorí Dušan Krupa, Zásahový tím ŠOP SR Ponitrie .

Medveď sa zjavil nad lokalitou, ktorú miestni volajú Múzeum. Stalo sa to okolo jedenástej doobeda. "Údajne išiel pozrieť huby a chcel si skrátiť cestu, nakoľko to tu veľmi dobre pozná, tak išiel krížom cez takú neprístupnú húštinu. A tam pravdepodobne narazil, vyrušil tohto medveďa. Bolo to v dosť neprehľadnom teréne, ťažko dostupnom,“ pokračuje Dušan Krupa.

Prečítajte si tiež:

Keď z húštiny vybehol medveď, použil krátku guľovú zbraň, ktorú má v legálnej držbe. Šelma následne ušla, on sám zranenia nemal. Podarilo sa nám s ním skontaktovať, o incidente ale rozprávať nechcel.

Pes medveďa vystopoval už včera. Padli výstrely, no zviera zmizlo v húštinách. „Vyštartoval proti mne, som vystrelil, medveď sa otočil a ušiel. Zase ho dáme na stopu a skúsime to dohľadať,“ opisuje dramatické udalosti poľovník Štefan Porubčanský.

Prečítajte si tiež:

​Postrelený medveď môže byť veľmi nebezpečný a tak zásahový tím vyzval širokú verejnosť, aby sa tejto lokalite vyhýbali.
Vstup do lokality dnes strážili policajti. Hneď ráno dohovárali bežcovi. Na kameru hovoriť nechcel, neskôr sme sa dozvedeli, že aj on cestou videl medveďa, no odborníci vyhodnotili, že šlo o iného. V lokalite ich žije viac.

Živý vstup redaktorky Veroniky Tesákovej

„Zásahový tím spolu s poľovníkmi sledovali zranené zviera takmer 8 kilometrov, no jeho krvavá stopa sa postupne strácala. Odborníci usúdili, že zviera nebolo zranené až tak vážne, keďže dokázalo prejsť takú vzdialenosť navyše s veľkými prevýšeniami a strmými skalami. V niektorých častiach vraj museli ísť oni sami štvornožky. Hľadanie teda ukončili. Zviera sa vraj utiahlo hlboko v horách - v okolí vrchu Suchárová a nepredpokladajú, že by sa priblížilo k intravilánu.. Do lesa teda ľudia už môžu, no stále treba mať na pamäti, že sa treba vyhýbať hustým porastom kde môžu odpočívať alebo sa ukrývať zvieratá, ktoré navyše teraz na jar, privádzajú na svet aj mláďatá,“ uviedla v živom vstupe z lokality redaktorka Veronika Tesáková.

A pokračovala: „Už lokalita, kde došlo k útoku je teda pre obyvateľov opäť sprístupnená, no naďalej vyzývajú k opatrnosti- a to v tom zmysle, aby sa naozaj ľudia držali turistických trás a nechodili do neprehľadného terénu a k hustým porastom, kde môže odpočívať a ukrývať sa zver, ktorá navyše teraz na jar privádza na svet mláďatá“.

Prednedávnom medveď v Liptovskom Mikuláši napadol päť ľudí

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.