Minister Šutaj Eštok platí za kampaň. Môže ísť o porušenie zákona

Minister Šutaj Eštok platí za kampaň. Môže ísť o porušenie zákona
Matúš Šutaj Eštok. Zdroj: TASR/Martin Baumann

Predvolebná kampaň je na oboch stranách v plnom prúde a zapájajú sa do nej aj politici blízki šéfovi Hlasu a predsedovi parlamentu.

Boj o prezidentský palác čaká už túto sobotu 6. apríla Ivana Korčoka a Petra Pellegriniho. Predvolebná kampaň je na oboch stranách v plnom prúde a zapájajú sa do nej aj politici blízki šéfovi Hlasu a predsedovi parlamentu.

Jedna z platených reklám sa ukázala používateľom na Facebooku. Uvádza sa, že ju platí Matúš Šutaj Eštok. Minister vnútra za Hlas vo videu aj vystupuje.

Má odkaz pre Ivana Korčoka. „Pán Korčok, vy ste človekom vojny. A verím, že prezidentom nebudete len z jedného dôvodu – že mierumilovný slovenský národ si takéhoto človeka za prezidenta a vrchného veliteľa ozbrojených síl jednoducho nezvolí,“ uvádza.

Zdroj: facebook.com

Môže ísť o porušenie zákona. Ten o volebnej kampani totiž hovorí, že platiť za kampaňovanie smú v prezidentskej kampani len samotní kandidáti. Nikto iný tak robiť nesmie.

Zákon uvádza, že sa tým „rozumie činnosť v prospech aj v neprospech“ jednotlivých kandidátov. Kedysi sa mohli do kampane oficiálne zapojiť aj tzv. tretie strany, ale túto možnosť zo zákona pred pár rokmi poslanci vypustili.

Prečítajte si tiež:

Aj štátny tajomník

Dozor nad dodržiavaním pravidiel politickej kampane spadá pod rezort vnútra. A práve jeho šéf aktuálne platí reklamu na sociálnej sieti v neprospech jedného z prezidentských kandidátov.

Zatiaľ nie je známe, či vo veci už niekto podal podnet.

Podľa Centra transparentnosti Google má platenú reklamu v podobnom duchu na svojom YouTube kanáli aj Branislav Ondruš z Hlasu, ktorý je štátnym tajomníkom ministerstva práce.

Ivan Korčok tvrdí, že falošnú stránku s jeho menom vyrobili ľudia, ktorí robia kampaň Petrovi Pellegrinimu. Ten to odmieta. Pozrite si reportáž z 30. marca:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.