Zdravotná poisťovňa vymáha stovky eur od mladého invalida. O dlhu sa dozvedel, až keď požiadal o príspevok

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Zdravotná poisťovňa si pýta stovky eur od mladého invalida z východného Slovenska. O tom, že je dlžníkom vraj nevedel. Dlh začala vymáhať, až keď od poisťovne žiadal príspevok na zdravotné pomôcky.

Eva Ludvigová z Michaloviec sa o svojho chorého pravnuka stará od jeho štyroch rokov. Kristián má 21 rokov, potrebuje špeciálny polohovateľný kočík, starý je už primalý.

Pani Eva chcela o príspevok na kočík požiadať aj zdravotnú poisťovňu, tam sa však dozvedela, že má dlh, o ktorom roky nevedela. Poistné za Kristiána platil štát, kým chodil do základnej školy.

Prečítajte si tiež:

​Po jej skončení pre zdravotné problémy ďalej neštudoval. Vyše 700-eurový dlh mu poisťovňa vyčíslila spätne, keď doložil potvrdenie o ukončení školskej dochádzky a schválení invalidného dôchodku.

Poisťovňa tvrdí, že dlh vznikol v dôsledku oneskoreného splnenia oznamovacej povinnosti. Kristián tak ako dlžník stratil nárok na výhody plynúce zo zdravotného poistenia vrátane zliav na zdravotnícke pomôcky.

Podľa odborníka by však v takomto konkrétnom prípade malo dôjsť k dohode medzi dlžníkom a poisťovňou. Vyriešiť by to mohlo potvrdenie od úradu prace.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zdravie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.