Pretekali sa na luxusných autách. V plnej rýchlosti vpálili do Fabie a zabili otca rodiny

Nehoda áut.
Zdroj: Polícia SR

Prípad, ktorý sa stal na Orave, vyšetruje polícia.

Smrteľná nehoda pri Dolnom Kubíne. V nedeľu na obed sa tam pretekali Poliaci na luxusných vozidlách Porsche, Ferrari a Mercedes. Vo vysokej rýchlosti a cez plnú čiaru nezvládli predbiehací manéver. Nehoda stala na ceste medzi Dolným Kubínom a Oravským Podzámkom.

Vodič Mercedesu sa stihol zaradiť, vodič Ferrari (27) pribrzdil, na čo do neho vzápätí zozadu vrazil vodič Porsche (42), ktorý sa potom čelne zrazil so slovenským vodičom Škody Fabie. 

Otec (†57), ktorý cestoval so svojou rodinou, pri prevoze do nemocnice zomrel. Ťažké zranenia mala aj spolujazdkyňa a ľahšie zranenia utrpel ďalší spolujazdec (21).

Zdroj: Polícia SR

"Policajti 42-ročnému vodičovi Porsche obmedzili osobnú slobodu a predviedli ho na policajný útvar," povedal policajný hovorca Radko Moravčík.

Hmotnú škodu predbežne vyčíslili na 35-tisíc eur. V súvislosti s tragickou dopravnou nehodou prebiehajú v súčasnosti rozsiahle úkony a opatrenia v zmysle Trestného poriadku. 

"Polícia bude nekompromisná a využije všetky zákonné možnosti za účelom objasnenia tejto tragédie. Ďalšie okolnosti, príčiny, ako aj právna kvalifikácia tejto tragédie sú predmetom vyšetrovania," uzavrel Moravčík.

Viac v reportáži Michala Hečka


DOLNÝ KUBÍN/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Žilina

Dôležité udalosti