Marketér: Nálady sa zmenili. Ivan Korčok uveril vo víťazstvo, Peter Pellegrini je v kampani sám

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

TV Markíza priniesla duel prezidentských kandidátov pred druhým kolom volieb. Moderátor Martin Prôčka spolu s odborníkmi hodnotili kampaň a šance kandidátov uspieť.

Pred prezidentským duelom medzi Ivanom Korčokom a Petrom Pellegrinim ste mohli sledovať mimoriadnu reláciu k prezidentským voľbám. Pokračovala aj po jeho konci.

Moderátor Martin Prôčka diskutoval s marketérom Pavlom Minárom a politológom Radoslavom Štefančíkom o prebiehajúcej kampani.

Pavol Minár uviedol, že je zaujímavé sledovať premenu Ivana Korčoka. „Ak mu v prvom kole chýbala definujúca emócia, tak vyzerá že teraz uveril v možnosť víťazstva a to je dôležité pri akomkoľvek výkone, ak veríte tomu, čo robíte. Dôležitý je tento jeho prerod,“ skonštatoval odborník.

Doteraz podľa neho Korčok vystupoval ako suchý diplomat, no podarilo sa mu strhnúť emócie a nastaviť kampaň, že tieto voľby sú referendom o vláde Roberta Fica.

Zmenu nálad badať aj v štábe Petra Pellegriniho. „Sú nervózni. Peter Pellegrini je vnímaný ako vládny kandidát, ale v skutočnosti je sám v kampani. Koaliční partneri mu nevyjadrujú veľkú podporu a jedna strana pôsobí, ako by pôsobila v prospech Ivana Korčoka,“ dodal Minár.

Prečítajte si tiež:

Prezident má právo otvárať akékoľvek témy

Dodal, že kontaktná kampaň medzi ľuďmi má stále význam. Vďaka sociálnym sieťam dokáže kandidát vzbudiť dojem, že ho podporuje veľké množstvo ľudí a stále pribúdajú.

„Prezident má veľký symbolický význam v krajine. Má právo otvárať akékoľvek témy,“ odpovedal marketér na otázku, či je dobrý krok, ak Pellegrini otvára tému vojny na Ukrajine, hoci v nej ako prezident nemá kompetencie. Podľa Minára touto témou chce Pellegrini osloviť voličov Štefana Harabina.

Prečítajte si tiež:

Význam debát

Marketér zhodnotil aj to, či predvolebné debaty môžu rozhodnúť voľby. Spomenul niekoľko príkladov, keď debaty ukázali veľa. „Zlomila krk“ Magde Vášaryovej v roku 1999 a naopak vďaka nim zahviezdil v roku 2014 Radoslav Procházka. 

V tejto debate odborník očakáva, že Peter Pellegrini a Ivan Korčok budú konfrontační. 

Politológ Radoslav Štefančík dodal, že je evidentné, že Korčok sa nesie na vlne osláv a štáb Petra Pellegriniho nevie uchopiť základnú tému a emóciu, s ktorou by osloviť nerozhodnutých voličov. 

„Vidíme to napríklad aj na tom, ako komunikuje pán Harabin s pánom Jureňom, že jedna ruka nevie, čo robí druhá,“ dodal politológ.

Pellegrinimu podľa neho nepomáha ani Andrej Danko. „Volič, ktorý volil napríklad pána Harabina, si dvakrát rozmyslí, či bude voliť pána Pellegriniho,“ skonštatoval Štefančík.

Záznam celej relácie nájdete v priloženom videu hore.

Priniesli sme vám aj bezprostredné reakcie oboch kandidátov pred aj po diskusii.

Prečítajte si tiež:

Prečítajte si tiež:

Pozrite si aj záver mimoriadnej relácie po skončení prezidentskej debaty:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Prezidentské voľby

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.