Sociálna poisťovňa vyplatí zvýšené dôchodky 160-tisíc pracujúcim penzistom

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Majú po 60-ke, či 70-ke, no ráno stále vstávajú do práce. Na Slovensku máme zhruba 160-tisíc starobných dôchodcov, ktorí pracujú alebo podnikajú. Sociálna poisťovňa im za zaplatené odvody pravidelne navyšuje penzie. Za vlaňajšok dostanú pridané práve teraz.

Sociálna poisťovňa vyplatí zvýšený starobný a predčasný starobný dôchodok 160-tisíc dôchodcom. Penzisti, ktorých sa to týka, nebudú musieť požiadať o navýšenie, poisťovňa to urobí automaticky.

Pracujúcim dôchodcom, ktorí boli dôchodkovo poistení (teda pracovali) v roku 2023, Sociálna poisťovňa dôchodky zvýši automaticky, bez osobitnej žiadosti. Na zvýšenie sa nevyžaduje zánik dôchodkového poistenia. O zvýšení dôchodkov rozhodne v marci 2024 so spätnou platnosťou od 1. januára 2024.

Celkovo sa zvýšenie týka 160 189 dôchodcov. Rozhodnutie o dôchodku a oznámenie o výplate im Sociálna poisťovňa doručí poštou, a to výlučne tým dôchodcom, ktorí nemajú aktivovanú elektronickú schránku.

Dôchodcom, ktorí majú aktivovanú elektronickú schránku budú rozhodnutia zaslané do ich aktivovanej elektronickej schránky.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Práca

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.