Prieskum IPSOS: Tesnejšie to medzi Korčokom a Pellegrinim ani nemôže byť

Peter Pellegrini sleduje brífing Ivana Korčoka
Peter Pellegrini sleduje brífing Ivana Korčoka. Zdroj: TASR/Martin Baumann

Volebný model agentúry IPSOS pre Denník N naznačuje najtesnenejší možný výsledok prezidentských volieb. Vyhral by podľa neho Ivan Korčok s 50,1 percentami hlasov. Peter Pellegrini by sa do paláca nedostal so 49,9 percentami.

„Pri analýzach sme použili dva rozdielne prístupy a oba nám ukazujú účasť približne 48 percent. Na tejto úrovni je výsledok takmer dokonalá remíza,“ hovorí sociológ z agentúry IPSOS Roman Pudmarčík.

Podotýka, že vzhľadom na predpokladanú účasť a približne 50-percentné rozloženie je ale výberová chyba na úrovni 3,9 percent.

„Výsledky nášho posledného prieskumu teda potvrdzujú predpoklad, že voľby budú veľmi tesné a víťazom sa môže stať ktorýkoľvek z kandidátov,“ uvádza Pudmarčík.

Prečítajte si tiež:

Podľa odborníka bude najdôležitejším faktorom účasť. Aktuálny model potvrdzuje, že nižšia účasť prospeje Ivanovi Korčokovi. Okolo úrovne 50-percentnej účasti sa začína situácia otáčať a do mierneho náskoku sa dostáva Peter Pellegrini.

„Samozrejme, aj pri vyšších účastiach sú rozdiely medzi Ivanom Korčokom a Petrom Pellegrinim na úrovni štatistickej chyby, preto nás čaká dramatická volebná noc z neistým víťazom volieb,“ zdôrazňuje sociológ.

Kompletný servis prezidentských volieb a priebežné aj definitívne výsledky nájdete v sekcii Prezidentské voľby. Sledujte špeciálnu reláciu s Michalom Kovačičom v sobotu od 20.30 h. na TV Markíza alebo TVNOVINY.sk.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Prezident 2024

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.