Prieskum od agentúry, ktorá presne trafila výsledky 1. kola: Jeden z kandidátov výrazne vedie

Kto vyhrá prezidentské voľby? Odpoveď na túto otázka mohli priniesť posledné prieskumy pred moratóriom. Všetky však predpovedajú extrémne tesný súboj, teda nevedia momentálne povedať, kto sa v sobotu stane novou hlavou štátu. Až na jednu agentúru.   

Analytici aj posledné zverejnené prieskumy hovoria o tesnom súboji, aký si naša história nepamätá. Túto premisu však narúša nová agentúra SCIO, ktorá vznikla len pred pár mesiacmi.

Agentúra, ktorú zakladal bývalý politik Martin Klus, sa totiž, ako pred prvým kolom, líši svojimi výsledkami aj pred tým druhým.

Ako jediná predpovedala výrazné víťazstvo Korčoka, keď jeho volebný výsledok trafila takmer na desatinu percenta presne. Podobne odhadla percentá aj pri Petrovi Pellegrinimu a Štefanovi Harabinovi.

Prečítajte si tiež:

​Korčok je jasný favorit

Ani teraz nepredpovedá tesný súboj. Podľa posledného prieskumu, ktorý urobila agentúra pre Hospodárske noviny, ukázala prstom na jasného favorita, ktorým je Ivan Korčok.

Podľa ich dát by mal bývalý minister zahraničných vecí zvíťaziť pomerom 55 ku 45.

Výsledky prieskumu od agentúry FOCUS si môžete pozrieť TU, od agentúry Median TU, od agentúry NMS TU a agentúry IPSOS zas TU

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Prezidentské voľby

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.