Prajem ti, aby si porazil totálne zlo, akým je Korčok, povedal Danko Pellegrinimu po koaličnej rade

Danko, Pellegrini, Fico
Danko, Pellegrini, Fico Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Koaličné strany Smer-SD, Hlas-SD a SNS mali po koaličnej rade spoločné vyhlásenie. Podporili prezidentského kandidáta a zároveň lídra Hlasu Petra Pellegriniho. Voličov tiež vyzvali, aby išli v druhom kole voľby hlavy štátu k volebným urnám.

Premiér Robert Fico (Smer-SD) vyhlásil, že sú ako koalícia presvedčení, že voľba prezidenta výrazne ovplyvní politickú scénu na Slovensku, ako aj zahraničnú politiku.

Ak bude za prezidenta zvolený Pellegriniho protikandidát Ivan Korčok, tvrdia, že bude chcieť vytvoriť druhé mocenské centrum.

Podľa vládnej koalície Peter Pellegrini spĺňa náročné kritériá na prezidenta a vyjadrujú mu plnú podporu. Voličov vyzývajú, aby sa volieb zúčastnili a nepodcenili to. O Ivanovi Korčokovi sa vyjadrili ako o protislovenskom kandidátovi.

Prečítajte si tiež:

Strany tiež uviedli, že nech dopadnú voľby akokoľvek, sú odhodlaní zachovať stabilitu vládnej koalície. Podotkli, že všetky koaličné strany v druhom kole volieb podporujú Pellegriniho.

Andrej Danko uviedol, že je Pellegrini charizmatický človek. Voliť podľa neho v druhom kole prezidentských volieb treba rozumom a nie srdcom. Podotkol, že verí, že si Pellegrini stranu Hlas-SD aj v prípade jeho zvolenia za prezidenta "ukočíruje".

Peter Pellegrini uviedol, že je za podporu koalície mimoriadne vďačný a o hlasy voličov bude bojovať do poslednej chvíle.

Kompletný servis prezidentských volieb a priebežné aj definitívne výsledky nájdete v sekcii Prezidentské voľby. Sledujte špeciálnu reláciu s Michalom Kovačičom v sobotu od 20.30 h. na TV Markíza alebo TVNOVINY.sk.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Prezident 2024

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.