S príchodom jari sa množia krádeže bicyklov. Odborník radí, ako to zlodejom čo najviac skomplikovať

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

S príchodom jari sa zvyšuje predaj bicyklov. A priamo úmerne s ním aj počet ich krádeží. Zlodeji sú často prešpekulovaní a ukradnuté kúsky putujú celým Slovenskom.

Jarné aj letné obdobie je spojené s vyšším dopytom po bicykloch. Spolu s ním však rastie počet krádeží. 

Aj Viktor zažil situáciu, keď namiesto zamknutého bicykla objavil pred obchodným centrom iba prázdny stojan. Krádež nahlásil, no neveril, že sa jeho prípadom bude polícia vôbec zaoberať. Lenže mýlil sa.

​Viktor, ktorému ukradli bicykel ešte v roku 2020, to neurobil. Odskočil si na poštu, a keď sa vrátil, ostal nemilo prekvapený. Na zemi našiel už iba rozrezanú zámku.

Predajcovia odporúčajú zamknúť bicykel na čo najvyššom mieste, ideálne o hornú rámovú rúru. Najmenší problém predstavuje pre zlodejov jednoduchá zámka spojená s lankom.

Prečítajte si tiež:

Nájsť ukradnutý bicykel komplikuje aj opatrnosť zlodejov, ktorí bicykle často rozoberú a predávajú jednotlivé komponenty.

Viktor sa rozhodol, že to nenechá tak a krádež nahlásil. Považoval to za svoju povinnosť. Pátral aj na vlastnú päsť. Kontaktoval strážnu službu, ktorá má na starosti objekt a obvolal záložne v okolí.

Krádež sa stala na dobre stráženom mieste, ktoré monitorovali nové kamery. Aj to zrejme prispelo k tomu, že páchateľa sa podarilo po dvoch mesiacoch vypátrať. Pod tiažou dôkazov sa nakoniec ku krádeži priznal a už si odpykáva trest.

Viktor však stále nemá ani bicykel a nateraz sa nedočkal ani náhrady škody, hoci sudca nariadil, aby mu páchateľ vyplatil 1000 eur.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.