Trest, s akým nerátal. Muž za zneužitie dievčaťa s mentálnou retardáciou dostal štyri roky väzenia

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

S takýmto trestom nepočítal. Muža, ktorý podľa prokuratúry sexuálne napadol nevlastnú neter, zo súdu vyviedli v putách rovno do väzenia. Pôvodne dostal iba podmienku.

„Myslel som si, že nie je dôkazná situácia na takéto rozhodnutie, ale je to rozhodnutie krajského súdu,“ povedal Peter Šebo, advokát obžalovaného.  

Peter Elšík je druh tety mladej Dominiky, ktorej ešte v detstve diagnostikovali mentálnu retardáciu. Má epilepsiu a rozumovo je na úrovni sedemročného dieťaťa. Odmalička žije so strýkom a starou mamou, ktorí sa o ňu starajú.

Prečítajte si tiež:

Znásilnenie počas návštevy

Podľa prokuratúry muž dievča počas jednej z návštev pred vyše troma rokmi sexuálne zneužil. Dominika mala vtedy 23 rokov. Za mlčanie jej vraj sľúbil mobil.

„Po tomto čine bola na nespoznanie, začala byť veľmi agresívna, nepokojná, nevedela spávať, kopala do steny,“ povedal opatrovník poškodenej. 

Okresný súd v Nitre vlani v decembri rozhodol, že muž za tento čin dostane podmienku, voči čomu sa však odvolala prokurátorka.

Trvala na tom, že o diagnózach dievčiny ako dlhoročný člen rodiny vedel a využil jej bezbrannosť. On však odmietal, že ju k niečomu nútil.

Dominiku vraj vnímal ako plnoletú a schopnú prejaviť, ak jej niečo nie je príjemné. Odvolací senát však nepresvedčil a trest mu sprísnil. Za sexuálne násilie na chránenej osobe dostal štyri roky nepodmienečne. Putuje do väznice so stredným stupňom stráženia.

Rozsudok je definitívny. Po muža priamo do súdnej siene prišla eskorta a odviedli ho v putách. 

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.