Polícia odmietla trestné oznámenie ministerky Šimkovičovej. Podala ho pre petíciu za jej odstúpenie

Šimkovičová.
Šimkovičová. Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Nové informácie k trestnému oznámeniu, ktoré podala ministerka kultúry Martina Šimkovičová pre petíciu za jej odstúpenie. Polícia ho odmietla.

Slováci začiatkom roka hromadne podpisovali výzvu za odchod Martiny Šimkovičovej z postu ministerky kultúry. Pod online petíciu sa podpísalo takmer 190-tisíc ľudí.

Ministerka tvrdila, že je petícia zmanipulovaná. Argumentovala tým, že čísla a podpisy v petícii nereprezentujú vo všetkých prípadoch skutočne overené fyzické osoby. A nezdalo sa jej ani to, že čísla hlasujúcich pribúdali vo veľkom aj v noci.

Ministerstvo podalo na generálnu prokuratúru v tejto súvislosti trestné oznámenie.

Polícia trestné oznámenie po dvoch mesiacoch odmietla. Nevidela totiž dôvod na začatie trestného stíhania. Portálu Aktuality.sk to potvrdila Gabriela Kováčová z Krajskej prokuratúry v Bratislave.

Prečítajte si tiež:

Trestné oznámenie podalo ministerstvo pre podozrenie za „poškodzovanie cudzích práv, na neoprávnené nakladanie s osobnými údajmi, neoprávnený prístup do počítačového systému, manipuláciu s hlasovaním, marenie alebo sťažovanie plnenia dôležitej úlohy štátneho orgánu“.

Iniciátori výzvy vyčítali ministerke autokratický spôsob vedenia rezortu, nezáujem o odbornú diskusiu a kroky, ktoré sú v rozpore s prijatou stratégiou kultúry a kreatívneho priemyslu.

Rovnako poukazovali i na diskriminačné a zavádzajúce vyhlásenia, prednesené prostredníctvom oficiálnych komunikačných kanálov ministerstva.

Pozrite si archívnu súvisiacu reportáž. Za tri dni 100-tisíc podpisov. Šimkovičovej odstúpenie žiadalo niekoľkonásobne viac ľudí, než ju volilo:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.