Nožom zaútočil na tínedžerky za bieleho dňa. Mladý študent medicíny sa postavil pred súd

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Nožom zaútočil na tínedžerky, vo štvrtok (4. 4.) svedkovia opísali, ako to bolo. Obžalovaný mladík sa postavil pred súd, prvýkrát zazneli aj slová ľútosti. Nie však z jeho úst.

Dievčatá išli jazdiť na skejtbordoch, keď na nich muž vraj zaútočil z ničoho nič, na rušnej ulici za bieleho dna. Z onoho dňa si pamätá len útržky.

Prečítajte si tiež:

Otec o jeho zlom psychickom stave nevedel

„Nepredpokladali sme, že sa niečo takéto môže stáť, z tých malých vecí sme to netušili. On už psychicky volal o pomoc, teraz sa dozvedáme, že sa štyrikrát pokúsil o samovraždu, to sú strašné veci,“ povedal otec obžalovaného mladíka. 

Študent medicíny sa vraj aj krátko pred útokom správal zmätene a zvláštne. „Prečo toto nastalo, vôbec nechápeme, nepredpokladali sme to, on bol vlastne vždy taký submisívny, skôr znášal útoky ostatných,“ dodal jeho otec. 

Dievčatám sa vo štvrtok po prvý raz dostalo aj ospravedlnenie. Nie však z úst mladíka, ale od jeho otca. 

Prečítajte si tiež:

Dievčatá na súd neprišli

Napadnuté tínedžerky vo štvrtok na súde nevypovedali, prehrávali sa ich výpovede, teda videozáznamy toho, čo povedali pred vyšetrovateľmi. Cieľom bolo netraumatizovať obete. 

Krátko po útoku mladík zavolal na seba policajtov. Jeho prípad poznačilo aj pochybenie súdu, pre ktoré ho museli prepustiť z väzby. Aktuálne je vo väzbe opäť, podlá otca sa lieči.

V prípade dokázania viny mu za pokus o vraždu hrozí až doživotie. Pred sudom zatiaľ nevypovedal, chce tak urobiť, až keď nebude pod vplyvom liekov.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.