Opäť s obmedzeniami. Rekonštrukcia päťkilometrového úseku cesty zdrží vodičov aj o hodinu

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Po zimnej prestávke musia vodiči opäť rátať s časovou rezervou na ceste z Ružomberka na Donovaly a naopak. Rekonštrukcia takmer päťkilometrového úseku cesty medzi Liptovskou Osadou a Korytnicou bude pokračovať ešte na dvoch úsekoch.

Obidva majú okolo kilometra. Vodiči si už vyskúšali, čo ich na semaforoch opäť čaká. Väčšiu časť prác na celom takmer päťkilometrovom úseku stihli v minulom roku. Teraz budú najmä klásť asfalt.

„Dopravná situácia si bude vyžadovať zvýšenú pozornosť, ostražitosť a aj ohľaduplnosť a trpezlivosť tak zo strany prechádzajúcich vodičov, ako aj pracovníkov stavby,“ povedala Jana Lukáčová, hovorkyňa Slovenskej správy ciest s tým, že v rámci rekonštruovaného úseku budú opravené aj priepusty a prebehne aj výmena podložia.

Skončiť by mali do začiatku júla.

Prečítajte si tiež:

Problémových úsekov je viac

Rekonštrukciu bude potrebovať aj nadväzujúci úsek od Liptovskej Osady po Ružomberok. V akom je na viacerých miestach stave, dobre znázorňuje aj most, ktorému sa pred pár dňami už zrútilo zábradlie aj s časťou rímsy.

Je v havarijnom stave. Cestári sa ním vraj začali zaoberať už pred dvoma rokmi.

„Stavebné práce na mostnom objekte by sa mali začať po zimnom období v marci budúceho roku a rekonštrukcia by mala byť hotová za 12 mesiacov,“ dodala Lukáčová.

V úseku od Osady po Ružomberok už začali robiť iný most, kde je tiež semafor. Kedy by však mohli začať s komplexnou rekonštrukciou cesty, sme sa nedozvedeli.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Doprava

Dôležité udalosti