Stovky Slovákov vyrazili z Česka vlakom voliť prezidenta. Zviezť sa zadarmo malo podmienku

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Z pražskej hlavnej stanice vyrazil v piatok pred poludním špeciálny volebný vlak, ktorý doviezol slovenských študentov na sobotné druhé kolo prezidentských volieb. Za lístok platiť nemuseli, peniaze potrebné na vypravenie zvláštneho spoja vybrali organizátori v zbierke.

Poštou voliť nemôžu, tak prišli vlakom. Zahraniční Slováci využili dokonca aj možnosť zviezť sa zadarmo mimoriadnym vlakom z Prahy do Bratislavy. Zvýšený záujem hlásia aj predajcovia leteniek.

Aj tentoraz pripravilo občianske združenie vlak úplne zadarmo pre každého, kto chce využiť právo voliť. Prví cestujúci vystúpili už na stanici Kúty.

Prečítajte si tiež:

Zviezť sa zadarmo však malo podmienku. Vo vlaku nesmel nikto ponúkať ani ukazovať letáky svojho kandidáta.

Bezplatnú dopravu po železnici využilo 700 cestujúcich, občianske združenie však vypravilo aj dva autobusy a zvýšený záujem hlási aj najväčší predajca leteniek na Slovensku.

Kompletný servis prezidentských volieb a priebežné aj definitívne výsledky nájdete v sekcii Prezidentské voľby. Sledujte špeciálnu reláciu s Michalom Kovačičom v sobotu od 20.30 h na Markíze alebo na webe TVNOVINY.sk.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Prezident 2024

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.