FOTO a VIDEO: Čierny deň pre Slovensko. Autobus zrazil desať ľudí, tri mladé maturantky neprežili

Obrovská tragédia na Spiši. Autobus zrazil v sobotu (6. 4.) krátko po siedmej hodine ráno desať ľudí, tri mladé dievčatá neprežili. Mali sedemnásť a osemnásť rokov. Smerovali do Spišskej Kapituly na diecézne stretnutie mládeže.

„Ťažko rozprávať, mne je ľúto tých obetí, čo už sú v nebi,“ povedal o veľkom nešťastí primátor Spišského Podhradia Milan Kapusta.

„Tri mŕtve, jedna ťažko zranená a šesť zranených mladých ľudí,“ uviedol minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD), ktorý prišiel na miesto mimoriadne vážnej nehody.

Bol to okamih

Autobus stál, mladí ľudia z neho vystupovali. Zrazu sa však pohol dopredu. Potom už udalosti nabrali mimoriadne rýchly spád.

„Jednu sa podarilo vyslobodiť čiastočne pred príchodom našej jednotky a tie dve dievčatá boli následne vyslobodené,“ uviedol prezident Hasičského a záchranného zboru Adrián Mifkovič.

Prečítajte si tiež:

​Pôvodne to pritom mal byť čas radosti, pokoja a posilnenia viery. Na stretnutie mladých veriacich malo prísť 1600 ľudí. Stačilo prejsť cez cestu a boli by na mieste. Stretnúť sa mali aj s diecéznym biskupom Františkom Trstenským.

„Ja cítim veľkú bolesť a smútok, lebo sú to mladí, ktorí prišli, aby sa modlili. Pred chvíľkou som bol s oboma otcami, sú to chlapi veľkej viery,“ uviedol spišský diecézny biskup.

Program zrušili. Namiesto toho v modlitbe spínali ruky a ponárali sa do seba.

Na miesto sa presúva intervenčný tím, ktorý pomôže všetkým tým, ktorí túto pomoc budú potrebovať.

„Tie dievčatá boli maturantky, mali život pred sebou, mali plány. S otcami som rozprával, jedna chcela byť učiteľka, druhá na medicínu,“ povedal biskup František Trstenský.

Jednou z obetí má byť dcéra primátora Starej Ľubovne.

Prečítajte si tiež:

​Možná príčina tragédie

Šofér autobusu nezatiahol ručnú brzdu alebo zlyhalo čosi iné? Odpoveď na túto otázku hľadajú aj znalci.

„Vodič je v ťažkom šoku, takže sa nám s ním ešte nepodarilo veľmi rozprávať, nechcel by som byť ani v jeho koži, je to niečo hrozné,“ uviedol minister vnútra.

„Ak budeme mať relevantné výsledky, budeme vás informovať, čo bola príčina,“ dodal policajný prezident Ľubomíra Solák.

Autobus prišiel zo Starej Ľubovne. Keď sa nečakane pohol, vodič sedel za volantom.

„Vyjadrujem blízkosť najmä pozostalým, prosím aj celé Slovensko, zjednoťme sa a myslime najmä na ich rodiny,“ dodal biskup František Trstenský.​

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Tragédia na Spiši

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.