FOTO: O voľby bol v košickej väznici záujem. Podľa riaditeľa to súvisí s kompetenciami prezidenta

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Voľby prezidenta SR sa v sobotu konajú aj v košickej väznici na Floriánskej ulici. S prenosnou volebnou schránkou tam dopoludnia prišli traja členovia z okrskovej volebnej komisie č. 18 v mestskej časti Staré Mesto.

„O prezidentské voľby je zo strany obvinených a odsúdených osôb vyšší záujem ako o iné voľby. Je to z pochopiteľných dôvodov, kvôli kompetenciám, ktoré prezident SR má,“ uviedol riaditeľ Ústavu na výkon väzby a Ústavu na výkon trestu odňatia slobody Košice Marek Kristan.

Do volebnej miestnosti zriadenej vo väznici dozorcovia postupne púšťali osoby vo výkone väzby a trestu odňatia slobody s oprávnením voliť.

Prečítajte si tiež:

Musia mať voličský preukaz

„Každá väznená osoba bola poučená o práve voliť s tým, že je to podmienené držbou voličského preukazu. Boli poučení, že si ho majú nechať zaslať z miesta trvalého bydliska. Každému, kto spĺňa podmienky a má záujem zúčastniť sa volieb prezidenta SR, je mu to z našej strany umožnené,“ povedal riaditeľ.

V prvom kole prezidentských volieb 23. marca volilo v tejto väznici 13 obvinených a 65 odsúdených, čo predstavovalo volebnú účasť 13,1 percenta.

Podľa členov okrskovej volebnej komisie tam hlasovanie pred dvoma týždňami trvalo zhruba 2,5 hodiny a priebeh bol bezproblémový.

Kompletný servis prezidentských volieb a priebežné aj definitívne výsledky nájdete v sekcii Prezidentské voľby. Sledujte špeciálnu reláciu s Michalom Kovačičom v sobotu od 20.30 h na Markíze alebo na webe TVNOVINY.sk.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Prezidentské voľby

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.