Nehoda autobusu na Spiši si vyžiadala mladé životy. Ďalšie dievča (16) bojuje v nemocnici o život

K mimoriadne tragickej nehode na Spiši, kde autobus zrazil niekoľko mladých veriacich, ktorí prišli na púť, vyslali dva záchranárske vrtuľníky. Z miesta nešťastia hlásia už tri obete a sedem zranených. Autobus, ktorého vodič pravdepodobne nezatiahol ručnú brzdu, zrazil desať ľudí.

​Tragická nehoda si vyžiadala tretiu obeť. V nemocnici ťažkým zraneniam podľahlo dievča (†17), ktoré previezol vrtuľník do spišskonovoveskej nemocnice. Informoval o tom minister vnútra Matúš Šutaj Eštok, ktorý sa nachádza na mieste nešťastia. Zároveň spresnil, že zranených je sedem ľudí.

Dve mladé dievčatá utrpeli zranenia, ktorým na mieste podľahli

Leteckí záchranári krátko po nehode informovali, že jedno z dievčat je v umelom spánku vo veľmi kritickom stave.   

„Popradská posádka záchranárskeho vrtuľníka, ktorá bola vyslaná na miesto nešťastia ako prvá, si do svojej starostlivosti prevzala 17-ročné dievča, ktoré utrpelo vážne poranenia viacerých častí tela. Vzhľadom na následnú zástavu obehu museli záchranári okamžite začať s rozšírenou kardiopulmonálnou resuscitáciou. Po obnove obehu bola pacientka preložená na palubu vrtuľníka a v umelom spánku vo veľmi kritickom stave letecky transportovaná do najbližšieho zdravotníckeho zariadenia, Nemocnice v Spišskej Novej Vsi,“ uviedla na sociálnej sieti letecká záchranná služba Air - Transporte Europe. 

Prečítajte si tiež:

​16-ročné dievča bojuje o život

Ďalšie dievča, ktoré prevážal vrtuľník do košickej nemocnice, je vo vážnom stave a bojuje o život, povedal minister Šutaj Eštok. Podľa leteckých záchranárov utrpela vážne poranenie viacerých častí tela. 

„Po ošetrení a podaní neodkladnej liečby bola pacientka preložená na palubu a v stabilizovanom stave, pri vedomí, no s vážnymi poraneniami letecky prevezená na ďalšie vyšetrenie na Kliniku úrazovej chirurgie ÚN L. Pasteura v Košiciach,“ dodávajú leteckí záchranári.

Prečítajte si tiež:

Ďalší zranení

Záchranári do nemocníc v Levoči, Prešove, Krompachoch, Spišskej Novej Vsi a Košiciach transportovali viacerých mladých ľudí vo veku od 14 do 17 rokov s otvorenými ranami či polytraumami a zlomeninou.

Na mieste ošetrili aj 60-ročného muža a 24-ročnú ženu v stave emočného stresu.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Tragédia na Spiši

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.