Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok prišiel na miesto tragickej nehody autobusu

Matúš Šutaj Eštok prišiel do Spišského Podhradia, kde sa stala tragická nehoda autobusu. Ten zrazil niekoľko mladých ľudí, ktorí prišli na púť. Nehoda si podľa jeho slov vyžiadala už tri obete.

Rezort vnútra informoval, že autobus zrazil celkom desať ľudí.

Minister vnútra počas brífingu v Spišskom Podhradí povedal, že treťou obeťou je mladé dievča. Jedno ďalšie dievča je vo vážnom stave a bojuje o život v košickej nemocnici.

Dve mladé dievčatá podľahli zraneniam na mieste nehody. Ďalší sú zranení.

„Na mieste je znalec, ktorý prešetruje, čo sa vlastne stalo. Nejaké informácie máme, ale nebudeme o nich informovať. Počkáme si, kým bude dokončené vyšetrovanie," poznamenal Šutaj Eštok.

Minister zároveň poďakoval všetkým záchranným zložkám, ktoré boli pri nehode expresne rýchlo a urobili všetko pre to, aby obetí nebolo viac. Na mieste je aj intervenčný tím a pozostalým sa snažia pomôcť aj duchovní zo Spišskej Kapituly.

„Veľmi ťažko sa mi hľadajú slová, pretože som sa pred chvíľou rozprával s dvoma otcami obetí, je to moja prvá tlačová konferencia pri takejto nepríjemnej udalosti. Vyhasli tu tri mladé životy, troch mladých dievčat, ktoré smerovali na kresťanské podujatie, kde prišli sláviť a skončilo sa to takto tragicky. Ako otec si neviem predstaviť ten smútok, ktorý prežíva blízka rodina obetí,“ skonštatoval Šutaj Eštok.

Prečítajte si tiež:

Autobus sa pohol

K dopravnej nehode došlo v sobotu (6. 4.) ráno. Podľa polície sa autobus z neznámych príčin pohol a deti, ktoré stáli pred ním a vystupovali, sa dostali podeň.

Účastníci nehody smerovali na diecézne stretnutie mládeže v Spišskom Podhradí.

Vodič so staroľubovnianskou poznávacou značkou, na parkovisku pri odchode z autobusu, pravdepodobne nezatiahol ručnú brzdu. Narazil do mladých ľudí, ktorých priviezol na púť.

Prečítajte si tiež:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Tragédia na Spiši

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.