Pellegrini dominoval vo väčšine regiónov. Pozrite si, ako volil váš okres

Novým prezidentom Slovenskej republiky bude Peter Pellegrini. Po spočítaní 99,93 percenta hlasov získal podporu na úrovni 53,17 percenta.

Peter Pellegrini nezvíťazil jedine v Bratislavskom kraji. Tam dosiahol iba niečo málo cez 34 percent. Naopak, najviac dominoval v Banskobystrickom kraji. Dosiahol tam 61 percent.

Najvyrovnanejší súboj zviedli kandidáti v Trnavskom kraji. Tam získal Pellegrini 50,51 percenta a Korčok 49,48 percenta hlasov.

​Na Orave získal iba jeden okres

Čo sa týka okresov, Korčok zvíťazil podľa očakávaní v Bratislave a okolitých okresoch. V Košiciach zvíťazil s výnimkou jedného okresu a vyhral aj v Prešove. Podporili ho aj okresy na Záhorí či Trnava. 

Okrem toho sa mu však v iných regiónoch nedarilo. Na Orave zvíťazil len v Dolnom Kubíne. Na východnom Slovensku uspel okrem spomínaných Košíc a Prešova už iba v Poprade. 

Prečítajte si tiež:

​Novozvolený prezident dokázal uspieť s prehľadom na južnom Slovensku, kde sa v prvom kole volieb podľa očakávaní darilo maďarskému kandidátovi Krisztiánovi Forróovi. Napríklad v Komárne získal teraz získal predseda Hlasu vyše 63 percent.

Pellegrini najviac dominoval v okrese Sobrance, kde dosiahol 77,28 percenta.

Dokopy Pellegriniho v druhom kole volilo 1 406 898 hlasov.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Prezidentské voľby

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.