Peter Pellegrini: Ivan Korčok je človek, ktorý nemal nikdy problém so zabíjaním ľudí

Peter Pellegrini ako budúci prezident poskytol prvý rozhovor. Vyjadril sa ku kampani, stabilite koalície a budúcnosti strany Hlas.

Víťaz prezidentských volieb Peter Pellegrini poskytol rozhovor televízii TA3.

​„Myslím si, že nakoniec dva týždne, záverečné duely ukázali ľudom tváre kandidátov, kto to ako myslí. Ľudia nakoniec vycítili, koho chcú za toho prezidenta, ale vnímal som posledné dni mobilizáciu,“ odpovedal na otázku, ako sa mu podarilo zmobilizovať také množstvo voličov.

Vyjadril sa ku kampani a osobných útokoch. „Nečakal som, že kampaň bude taká špinavá. Toto bola prvýkrát úplne osobná kampaň. Už nejdete súperiť ako strana s celým tímom, ale ako človek, a aj tie útoky sú mierené na vás ako človeka. Ak si niekto myslel, že ataky ma zlomia, bol na omyle. Ešte viac ma to posilnilo,“ vyhlásil Pellegrini.

Prečítajte si tiež:

Téma vojny

Šéf parlamentu pripustil, že v budúcnosti bude potrebná diskusia o obmedzovaní kampane na sociálnych sieťach. Tam sa moratórium nemusí dodržiavať a dôkazom boli aj tieto voľby. 

Priblížil, že v ďalších voľbách už možno nebudú potrebné ani televízne diskusné duely a všetko sa rozhodne na sociálnych sieťach.

Pellegrini odmieta, že by vytiahol na Ivana Korčoka, že je „kandidátom vojny“.

„Ja som voči Ivanovi Korčokovi nevytiahol nič. Ako sa vyjadroval k vojne, k bombardovaniu Juhoslávie, k vojne v Iraku, v pásme Gazy? Tento človek sa vyjadril ku konfliktom pozitívne. Je to človek, ktorý nemal nikdy problém so zabíjaním ľudí,“ reagoval Pellegrini.

„Ja som začal hovoriť o mieri, lebo verím, že treba zastaviť zabíjanie,“ dodal.

Prečítajte si tiež:

Vzťah medzi palácom a vládou

Budúci prezident tvrdí, že prezidentský palác pod jeho vedením bude podporovať vládu, keď bude robiť dobré kroky. 

Ako príklad uvádza Českú republiku. Premiér, prezident a predsedníčka parlamentu podľa neho dobre spolupracujú a je tam súzvuk. 

„Keď vláda robí dobre pre ľudí, prezident jej musí pomáhať,“ vyhlásil a zopakoval, že prezident nemá byť centrom odporu ani opozície.

Verí, že aj voliči Ivana Korčoka po čase zistia, že voľby sa nakoniec tak zle neskončili. 

Prečítajte si tiež:

Budúcnosť Hlasu

Po odchode Pellegriniho do prezidentského paláca si bude musieť strana Hlas vybrať nového predsedu. Pellegrini potvrdil, že nástupca ešte nie je vybratý. 

Bude to niekto z podpredsedov alebo manažér strany.

„Hlas je plne organizovaná, konsolidovaná strana, garantuje jednotu. Ministri sú pripravení do posledného dňa plniť svoj program. Nehrozí žiadna destabilizácia vládnej koalície,“ dodal šéf parlamentu a pokračoval, že sa nebojí ani toho, že jeho stranu „pohltí“ Robert Fico.

V blízkej budúcnosti sa vzdá aj postu predsedu a vzdá sa aj členstva v Hlase-SD, aby dodržal nepísanú tradíciu.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Prezidentské voľby

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.