Taraba rokuje s opozíciou o podpore zákona na odstrel medveďov

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Andrej Danko, Tomáš Taraba a Filip Kuffa informovali, že chcú, aby ústavný zákon o odstrele medveďa prešiel v skrátenom legislatívnom konaní. Zmena by uľahčovala odstrel našej najväčšej šelmy.

Minister životného prostredia Taraba priblížil, že okolo miest a obcí by sa vytvorila 500-metrová bezpečnostná zóna. Ak by do nej medveď vkročil, mohol by byť odstrelený, lebo podľa Tarabu stratil plachosť.

Prečítajte si tiež:

KDH nesúhlasí

Minister priblížil, že rokuje s KDH a je ochotný stretnúť sa aj s hnutím Slovensko a rokovať o podpore pre svoj zákon. Svoj návrh predložilo aj KDH a tvrdí, že Tarabov návrh nepodporuje.

„Návrh KDH ide podobným smerom cez iný druh zákona. Vyšiel som im v ústrety, že využijeme najbližšie dva, tri, štyri dni na expertnú prípravu spoločného zákona. Trváme na tom, že najúčinnejšie je prijať ústavný zákon. Ak nájdeme čo najširšiu podporu, sme ochotní sa o tom baviť. Toto je bezpečnostný a environmentálny problém,“ vyhlásil Taraba.

Zmyslom zákona by bola možnosť odstreliť medveďa cez zrušenie správneho konania, ktoré je nevyhnutné na likvidáciu šelmy. Súčasný systém sa ministrovi nepáči, lebo odstrel medveďa je povolený až po tom, keď napadne človeka. 

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.