Dlhodobá vyhliadka na leto: Meteorologička prezradila, čo nás čaká

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Vysoké teploty v posledných mesiacoch zaskočili meteorológov. Nielenže sú vysoko nad priemerom normálnych hodnôt, ale ich koniec je v nedohľadne. Naopak, toto leto by mohlo priniesť ďalšie extrémne teplé počasie a mohlo by padnúť niekoľko rekordov.

Január, február a marec prekonali teplotné rekordy v posledných troch mesiacoch tohto roka. A zdá sa, že aj tie nasledujúce budú mať podobný priebeh. Podľa českej meteorologičky Dagmar Honsovej nás čaká poriadne horúce leto, informuje tn.cz.

Vlny horúčav

„Vlny horúčav sa nám pravdepodobne nevyhnú ani tento rok. Na horúce letá sme však v posledných rokoch zvyknutí. Sezónne výhľady počasia, ktoré vydávajú hlavné svetové meteorologické centrá, však už teraz počítajú s kladnými teplotnými odchýlkami pre strednú a letnú Európu,“ vysvetlila meteorologička.

Prečítajte si tiež:

​Skutočnosť, že teplomery v posledných mesiacoch hlásili nadpriemerné hodnoty, však neznamená, že to tak musí byť vo všeobecnosti aj naďalej.

Leto bude zrejme teplotne nadpriemerné

„V počasí neexistujú žiadne závislosti alebo korelácie medzi jednotlivými mesiacmi alebo ročnými obdobiami,“ zdôraznila Honsová.
Napriek tomu sa zdá, že toto leto bude teplotne nadpriemerné. A ako teraz vieme, nielen leto.

„Veľa sa hovorí o ďalšom globálne najteplejšom roku,“ dodáva meteorologička.

V skutočnosti boli január a február celosvetovo najteplejšími mesiacmi. Výsledky za marec meteorologické centrá ešte len vypočítavajú, ale neočakáva sa, že by bol výnimkou.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Počasie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.