Lucia sa rozhodla, že chce vystúpiť z rímskokatolíckej cirkvi. Nasledovalo nepríjemné prekvapenie

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

V detstve ju dali pokrstiť, no v dospelosti sa rozhodla, že chce z rímskokatolíckej cirkvi vystúpiť. Tento úkon má ale svoje pravidlá a predpísaný postup. Lucia sa aj napriek tomu odhodlala podstúpiť všetko, čo bude potrebné. Nečakala však, že komunikáciou s cirkvou a podávaním žiadostí strávi niekoľko nasledujúcich mesiacov.

Svoje deti vychováva tak, aby boli slušné a morálne, tvrdí. Lucia hovorí, že sa jej nepáči, ak má niekto pocit, že môže robiť čokoľvek, ísť sa vyspovedať a keď mu kňaz odpustí, je všetko v poriadku.  

„Ja to tak nemám. Chcem, aby sa deti správali slušne k ľuďom či sú alebo nie sú v cirkvi,“ vraví.

Prečítajte si tiež:

Dlhý proces

Luciini rodičia ju dali v detstve pokrstiť, neskôr ako slušné katolícke dieťa absolvovala aj prvé sväté prijímanie. Vekom sa od cirkvi vzďaľovala, až kým sa ako katolíčka už vôbec necítila.

Rozhodla sa, že svoje deti nedá pokrstiť. „Povedala som si, že keď budú chcieť, tak sa ako dospelí dajú pokrstiť,“ hovorí.

Sama sa rozhodla z katolíckej cirkvi vystúpiť. Dôvodov mala Lucia veľa. Vieru nevyznáva a ani nechodí do kostola. Mnohé ďalšie však našla aj v praxi.

Bratranec jej otca bol farárom, hovorí. Mal veľké majetky a všetky musel darovať cirkvi.

Poukazuje aj na prípady zneužívania detí kňazmi a spomína aj to, že majú katolíci akýsi problém s LGBTI+ ľuďmi. „Na jednej strane hovoria, že sme všetci bratia a všetci sú ovečky, ale nesprávajú sa tak,“ vraví.

Na internete si preto našla formulár na vystúpenie z katolíckej cirkvi. Myslela si, že to ním vybaví. Netušila, že celý proces bude trvať osem mesiacov.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Reflex

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.