V Starej Ľubovni pochovali tri dievčatá z autobusu. Slová útechy od pápeža Františka

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

V Starej Ľubovni sa konala posledná rozlúčka s tromi tínedžerkami, ktoré zahynuli pri nehode autobusu v Spišskom Podhradí.

Tragédia v Spišskom Podhradí v sobotu (6. 4.) otriasla celým Slovenskom. Autobus priviezol mladých ľudí na diecézne stretnutie. Keď z neho vystupovali, zrazu sa pohol dopredu a vtiahol pod seba desať ľudí. 

​Tri dievčatá ( †17, †17, †18) neprežili, ďalších sedem ľudí sa zranilo. 

Obete nehody pochádzali zo Starej Ľubovne, kde sa v stredu konala posledná rozlúčka. Pred kostolom sa zhromaždilo veľké množstvo ľudí. Nachádzala sa tam aj kondolenčná kniha a zriadili aj pietne miesto, kde ľudia zapaľujú sviečky.

Prítomní boli aj prešovský arcibiskup a metropolita Jonáš Jonáš Jozef Maxim, spišský diecézny biskup František Trstenský a emeritný torontský biskup Marián Andrej Pacák, ktorí slávili liturgiu.

Prečítajte si tiež:

Pápežove slová

Počas rozlúčky prečítali aj odkaz od pápeža Františka, ktorý preposlal štátny sekretár Vatikánu Pietro Parolin.

„Svätý otec prijal smutnú správu o tragickej nehode v Spišskom Podhradí, pri ktorej prišli o život niekoľkí mladí ľudia, ktorí sa mali zúčastniť diecézneho stretnutia mládeže. Uisťuje vás v tejto ťažkej chvíli o svojej otcovskej blízkosti. Odovzdáva vyhasnuté mladé životy Božiemu milosrdenstvu a vyprosuje duchovnú útechu príbuzným a všetkým, ktorých táto strata zasiahla. Jeho svetlosť v modlitbe, aby všetkým zažiarilo svetlo vzkrieseného a aby ostala pevnou viera, ktorá dáva istotu, že naši drahí zosnulí nás predchádzajú do nebeskej vlasti, udeľuje všetkým apoštolské požehnanie útechy,“ stojí v posolstve.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Tragédia na Spiši

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.