Stará Ľubovňa zažila jeden z najsmutnejších pohrebov v histórii mesta. Tri mladé dievčatá pochovali vedľa seba

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Spolu vydýchli a odpočívať budú v hroboch vedľa seba. S Luckou, Sofiou a Katkou, ktoré zahynuli pri nehode autobusu v Spišskom Podhradí, sa lúčili stovky ľudí. Na cintorín do Starej Ľubovne prišli príbuzní, spolužiaci, kamaráti i známi. Smútiacim posolstvo útechy poslal z Vatikánu aj pápež František.

So slzami v očiach a s bielou ružou ako znak ich nevinnosti sa do gréckokatolíckeho chrámu prišli s dievčatami rozlúčiť príbuzní i známi.

Z tragédie, pri ktorej vyhasli tri mladé životy, sa obyvatelia malého mestečka stále nedokážu spamätať.

„Boli skromné, nenápadné a nijako nechceli byť stredobodom pozornosti,“ povedal riaditeľ cirkevného gymnázia Pavol Chmeliar. „Rozprestrite krídla a odleťte, kam vás Boh bude viesť. Ľúbime vás,“ odprevadila ich študentka Monika.

Prečítajte si tiež:

Bol to okamih

Biskupom sa počas liturgie slová útechy hľadali len veľmi ťažko. „Napriek snahe cítime, že každé slovo je nedostatočné,“ povedal spišský diecézny biskup František Trstenský.

Lucii, Sofii a Katke prišli posledné zbohom dať aj mladí, ktorí v osudný deň boli spolu s nimi na stretnutí mládeže v Spišskej Kapitule.

Bol to okamih. Vystúpili z autobusu a mali prejsť cez cestu, keď sa zrazu autobus pohol a zrazil desiatich pasažierov. Tri dievčatá zostali zakliesnené pod kolesami. Dve zomreli na mieste, tretia v nemocnici.

Ďalšie 15-ročné dievča je hospitalizované v košickej nemocnici. Čo presne sa stalo, zisťujú znalci. Tragédiu na mieste pripomínajú tri drevené kríže.

Prečítajte si tiež:

Vedľa seba

Pietne miesto, kde ľudia za obete tragickej nehody zapaľujú sviečky, vzniklo aj pri chráme, v ktorom boli smútočné obrady. Svoje posolstvo útechy poslal do Starej Ľubovne aj pápež František.

Sedemnásťročná Lucia bola dcérou primátora Starej Ľubovne. S o rok staršou Sofiou boli sesternice. Spolu s Katkou študovali na cirkevnom gymnáziu. Na škole bude 6. apríl pamätným smútočným dňom.

Pochovali ich vedľa seba na mestskom cintoríne.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Tragédia na Spiši

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.