Všeobecná zdravotná poisťovňa má nového šéfa. Je ním Michal Ďuriš

Všeobecná zdravotná poisťovňa má nového šéfa. Je ním Michal Ďuriš
Všeobecná zdravotná poisťovňa. Ilustračná snímka. Zdroj: TASR/Pavol Zachar

Novým generálnym riaditeľom a predsedom predstavenstva Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP) sa stal Michal Ďuriš. Ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková (Hlas-SD) uviedla do funkcie aj člena predstavenstva poisťovne Mateja Feketeho. Zvolení boli na základe výberového konania z konca marca 2024. TASR o tom informovali z komunikačného odboru Ministerstva zdravotníctva SR.

„Prioritou pre nás bude v prvom rade spoločne sfinalizovať dlhodobú strategickú víziu stabilizácie a rozvoja poisťovne. (...) Naším cieľom je budovať modernú, stabilnú a efektívne fungujúcu inštitúciu, ktorá je spoľahlivým partnerom našich poistencov i poskytovateľov zdravotnej starostlivosti. Podstatnou súčasťou tohto plánu je aj rozvoj elektronických služieb a zlepšovanie prístupu k informáciám,“ poznamenal Ďuriš.

Prečítajte si tiež:

Nový člen predstavenstva

Ako ďalšieho člena predstavenstva VšZP na základe výberového konania zvolili Mateja Feketeho. Pri treťom členovi sa čaká na vydanie súhlasu Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. Novému vedeniu šéfka rezortu zdravotníctva popriala úspechy v plnení úloh.

„Vedenie poisťovne bude pokračovať v zastabilizovaní fungovania poisťovne, zefektívnení chodu inštitúcie, skvalitnení procesov a pristúpi ku krokom, ktoré eliminujú odchod poistencov,“ dodala Dolinková.

O post šéfa VšZP sa uchádzali dvaja záujemcovia. Okrem Ďuriša sa doň prihlásila aj bývalá riaditeľka štátnej poisťovne Ľubica Hlinková.

Zanedbané zdravie Slovákov dobieha. Podľa najnovšej štúdie problémy s duševným zdravím priznáva milión ľudí: 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zdravotníctvo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.