Tri mesiace prázdnych sľubov. Opäť sme zisťovali, čo je s videozáznamom z nehody Andreja Danka

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Tri mesiace prázdnych sľubov. Nehodu Andreja Danka prokuratúra uzavrela s tým, že to bol iba priestupok, sľubovaný videozáznam však verejnosť stále nevidela. Krajská prokuratúra v tejto otázke odkazuje na políciu. Polícia sa zase vyhovára na neukončené správne konanie. V prípade iných dopravných nehôd pritom videá zverejnili do pár hodín.

Keď šéf národniarov v polovici januára autom zrovnal so zemou semafor v bratislavskej Dúbravke a z miesta zmizol, neunikol pozornému oku modernej techniky.

Prečítajte si tiež:

Problém s tým nemá Danko ani minister

Jazdu Andreja Danka mali zachytiť až tri kamery, no samotný náraz do semaforu mala zaznamenať kamera v električke, ktorá prechádzala práve okolo.

Kamery sú na električkách umiestnené na oboch koncoch a sledujú tak, čo sa deje pred nimi aj za nimi. Videozáznamy sa stali súčasťou vyšetrovania. S ich zverejnením nemal samotný Danko problém.

A rovnako minister vnútra sa krátko po nehode nechal počuť, že nebudú nič skrývať.

Dodal, že tak urobia po skončení vyšetrovania. To prokuratúra pred pár dňami uzavrela.

Prečítajte si tiež:

Zatiaľ pykali len policajti

Trestný čin v odchode Andreja Danka z miesta nehody prokuratúra nevidela, vec rieši už iba dopravný inšpektorát ako priestupok.

Teda rozhodujú maximálne o pokute a zákaze šoférovania. Podľa dopravného konzultanta v tejto fáze by už zverejneniu záznamu nemalo nič brániť.

Keď sme sa krajskej prokuratúry pýtali na zverejnenie Dankovho stretu so semaforom, odkázala, že je to v súčasnosti už v kompetencii polície. Polícia zasa odkazuje na zákon.

Ministerstvo vnútra zároveň tvrdí, že minister je za zverejnenie videa už od januára. Vydanie pokynu na jeho publikovanie však nie je v jeho kompetencii.

Danko fúkal až 15 hodín po nehode, jediný, kto za nehodu zatiaľ pykal, sú policajti, ktorí prípad v začiatku riešili. Potrestali ich výčitkou.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.