V rozpore so zákonom. Štyri dni po voľbách ožil kampaňový účet Petra Pellegriniho

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Štyri dni po voľbách ožil kampaňový účet Petra Pellegriniho. Víťaz prezidentských volieb si tam v stredu previedol štvrť milióna eur od strany Hlas-SD. Ako upozornila Transparency International, takýto postup je v rozpore so zákonom. Posledný deň na prijímanie prostriedkov je 48 hodín pred voľbami.

Rozsiahla kampaň po celom Slovensku, no platby sporadické. Z transparentného účtu víťaza sa toho pred voľbami nedalo veľa vyčítať. On sám už niekoľkokrát vyhlásil, že kampaň bola v zmysle zákona a čistá. Každý bude podľa neho vedieť, koľko minul a na čo.

Transparency International zároveň hodnotí kampaň Petra Pellegriniho ako vyslovene netransparentnú.

Prečítajte si tiež:

Zákon prikazuje aj to, že majú prezidentskí kandidáti po voľbách svoje účty zablokovať a nepovoľovať prijímanie ďalších darov. A práve to sa v stredu stalo, keď Peter Pellegrini prijal na svoj transparentný účet dar od vlastnej strany vo výške 250-tisíc eur.

Z účtu zároveň začali odchádzať očakávané platby, napríklad za prenájom lietadla - 1 920 eur. A pribudli aj výdavky za televíznu reklamu či napríklad tlač a distribúciu volebných novín, no stále chýba najväčšia očakávaná položka.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Prezidentské voľby

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.