Budúci týždeň sa vráti zima. Denné teploty na severe sa budú blížiť k nule, na juhu bude o pár stupňov viac

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Bláznivé aprílové počasie. Po výraznom ochladení príde na pár dní prudké oteplenie, nebude to však nadlho.

Po výraznom ochladení, ktoré v stredu (10. 4.) prekvapilo niektoré oblasti Slovenska, prichádza vo štvrtok (11. 4.) opäť zmena. Začne k nám prúdiť teplý vzdych, ktorý poženie teploty nahor, niekde prekročia aj hranicu pre letný deň.

Čakajú nás znova príjemné teploty. „Nasledujúce dni bude pomerne stabilné počasie, maximá budú v rozpätí 20 až 25 stupňov. Len na severe bude ojedinele trošku chladnejšie,“ uviedol meteorológ Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ) Andrej Kozák. Na západe teda stúpnu teploty oproti včerajšiemu dňu o minimálne desať stupňov.

Víkend pekný, potom výrazná zmena

Takto to bude vyzerať až do konca tohto týždňa. V piatok (12. 4.) budú teploty atakovať hranicu 25 stupňov. V sobotu (13. 4.) aj v nedeľu (14. 4.) budú určite ešte vyššie. Po víkende to však bude zase inak. Príde výrazné ochladenie.

Prečítajte si tiež:

​Nočné mrazy aj nízke denné teploty

V pondelok (15. 4.) by cez naše územie mal postúpiť studený front, ktorý by mal priniesť búrky a lejak. Tento studený front by však mal odštartovať niečo veľké, informuje imeteo.sk.

Očakáva sa totiž, že po prechode tohto studeného frontu príde obdobie chladnejšieho a vlhšieho počasia, ktoré by malo mať dlhšiu trvácnosť, dodáva portál. 

„V severnej polovici územia počas nočných hodín bude mrznúť. Tie teplotné maximá budú zväčša na úrovni 2 až 10 stupňov,“ dodal meteorológ SHMÚ Andrej Kozák.

Pozrite si reportáž z Televíznych novín z 10. 4. 2024. Škody po silnom vetre zamestnávali najmä hasičov na západe Slovenska:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Počasie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.