Náhlik priznal vilu vo Vrakuni, ktorú využíva Pellegrini. Do majetkového priznania ju doplnil až po medializácii

Na snímke poslanec Hlasu Peter Náhlik a novozvolený prezident Peter Pellegrini.
Peter Náhlík a Peter Pellegrini. Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Na nezrovnalosti v jeho majetkovom priznaní ako prvý upozornil denník Sme. Informoval tiež o tom, že vilu pravidelne navštevuje šéf Hlasu Peter Pellegrini.

Poslanec Hlasu Peter Náhlik si dodatočne na vlastnú žiadosť nechal do svojho majetkového priznania doplniť vilu v bratislavskej Vrakuni, ktorú pravidelne využíva novozvolený prezident Peter Pellegrini. Hoci dom vlastní už od roku 2021, v priznaní za rok 2022 ho pôvodne neuviedol, informoval o tom denník Sme.

Vilu využíva Pellegrini

To, že vilu využíva Náhlikov stranícky šéf, Peter Pellegrini priznal v diskusii televízie Markíza (2. 4.) pred druhým kolo prezidentských volieb. 

„Tento dom, ktorý pán poslanec vlastní, keďže ho nevyužíva, mám možnosť v prípade potreby ho niekedy využiť. Je to celkom praktické vzhľadom na to, že so psom niekedy stráviť čas na záhrade je fajn. Aj keď sú tu moji rodičia, o ktorých sa teraz so sestrou na striedačku staráme, tak je niekedy lepšie, keď môžeme ísť do takéhoto priestoru ako sa tlačiť v tom malom 88-metrovom byte, ktorý máme,“ uviedol Pellegrini.

Prečítajte si tiež:

​Hrozí mu pokuta

Poslanec Náhlik požiadal parlamentný výbor pre nezlučiteľnosť funkcií o doplnenie majetkového priznania až po medializácii a odhalení porušenia zákona, uviedla pre denník predsedníčka výboru Veronika Remišová (klub hnutia Slovensko).

Náhlikovi hrozí sankcia vo výške troch mesačných platov, teda takmer 12-tisíc eur. V jedenásťčlennom výbore, ktorý o pokute za porušenie zákona rozhoduje, má však väčšinu vládna koalícia, dodáva Sme.

Pozrite si záznam z diskusie TV Markíza z 2. 4. 2024, v ktorom sa stretli dvaja prezidentskí kandidáti Ivan Korčok a Peter Pellegrini. Dnes už novozvolený prezident priznal, že vilu Petra Náhlika v prípade potreby využíva:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.