Hej, presne toto je tá sloboda slova. Slovenský influencer Expl0ited vysmial Végha a Alagič

Hej, presne toto je tá sloboda slova. Slovenský influencer Expl0ited vysmial Végha a Alagič
Peter Altof a Attila Végh na archívnej snímke z roku 2020. Zdroj: Instagram/expl0ited_

​Ku kauzám sa v stredu vyjadril aj jeden z najznámejších infuencerov na Slovensku - Expl0ited, ktorý spolupracuje s rôznymi firmami a sťažnosti Végha a Alagič považuje za úsmevné.

To, že je slovenská spoločnosť rozdelená čoraz hlbšou názorovou priekopou sa ukazuje aj vo vzťahoch medzi najznámejšími influencermi.

Attila Végh, ktorý je hlavnou tvárou MMA športu na Slovensku sa posťažoval, že pre svoj politický názor prišiel o významného sponzora - automobilku Renault. Krátko na to sa v podobnej situácii ocitla aj jeho kamarátka Jasmína Alagič, ktorá uviedla, že pre vyjadrenie podpory Petrovi Pellegrinimu vycúvala z dohodnutej spolupráce firma Rauch.

„Vzhľadom k situácii pred a po prezidentských voľbách, k postoju a k vyjadreniam Jasminy na jej sociálnych sieťach, sa klient rozhodol spoluprácu s Jasminou nezačať,“ informovala Alagič, ktorá sa rozhodla mailovú komunikáciu zverejniť.

„Toto je tá sloboda slova,“ napísala Alagič k zverejnenému príspevku. Podľa nej ide o šikanu, proti ktorej sa chce brániť. Tvrdí, že s firmou nemala uzatvorenú žiadnu zmluvu, ktorá by ju zaväzovala k apolitickej pozícii.

Podobne reagoval aj Végh, ktorý zverejnil komunikáciu so zástupkyňou Renaultu. Automobilka ako dôvod ukončenia spolupráce uviedla porušenie interných pravidiel firmy, na základe ktorých majú zostať ich oficiálni a platení ambasádori na verejnosti politicky neaktívni.

Prečítajte si tiež:

Influencer podporil rozhodnutia firiem

​Ku kauzám sa v stredu vyjadril aj jeden z najznámejších infuencerov na Slovensku - Expl0ited (vlastným menom Peter Altof). Aj on spolupracuje alebo spolupracoval s rôznymi firmami a sťažnosti Végha a Alagič považuje za úsmevné.

„Hej, presne toto je tá sloboda slova, ty povieš slobodne sprostosti a niekto slobodne povie, že s tebou nechce mať nič spoločné. Lol, to teraz fakt všetci budú plakať na internetoch,“ reagoval na slová Jasminy Alagič Expl0ited na sociálnej sieti.

Podobne sa vyjadril aj k Véghovej kauze. „S Renaultom inak ja už dávno nespolupracujem, ale obdivujem každého, kto sa aj napriek milión správam, čo im musí teraz chodiť, postaví za svoje hodnoty,“ napísal Expl0ited. Ale povedzme si jak je, Attila s tým, že spropaguje fakt hocičo od gamblingu cez nikotín po mäsiarstvo, musí byť na tenkom ľade u veľa klientov a toto bol bold move, čo treba podporiť,“ uviedol influencer.

Végh, Alagič aj Altof patria medzi najsledovanejších influencerov Slovenska. Na sociálnych sieťach ich sledujú stovky tisíc ľudí, vďaka čomu dokážu svojimi vyjadreniami potenciálne ovplyvňovať verejnú mienku.

V priloženom videu si môžete pozrieť reakcie politikov na výsledok prezidentských volieb.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Prezidentské voľby

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.