Vyspovedali sme legendu Ronnieho Colemana: Nikdy som nemal radosť z toho, že som bol Mr. Olympia

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Považujú ho za najdominantnejšieho kulturistu všetkých čias. Osemnásobný Mr. Olympia Ronnie Coleman zavítal na Slovensko. Pre Reflex sa rozhovoril o svojej životnej ceste, na ktorej začínal ako chudobný mladík, túžiaci po práci účtovníka a vypracoval sa až na kulturistický Olymp.

Ronnie Coleman začínal športovú kariéru ako hráč amerického futbalu a mal ambície dostať sa do najvyššej americkej ligy. Pre zranenia krku sa mu to nepodarilo.

„Keďže ma nedraftovali, s futbalom som skončil. Hneď na to som odišiel do Texasu za mojím kamarátom, s ktorým sme spoločne zmaturovali. Nevedel som si nájsť prácu, tak som zobral prvú, ktorá mi prišla do cesty,“ rozhovoril sa legendárny bývalý kulturista.

Približne dva roky pracoval v pizzerii. Ronnie bol vraj taký chudobný, že si nemohol dovoliť plnohodnotné výživné jedlo, a tak jedol v práci každý deň pizzu. Po čase ju už nemohol ani cítiť a začal ju vymieňať s inými prevádzkami za burgre či tacos.

Prečítajte si tiež:

Kulturista náhodou

Náhoda rozhodla, že sa začal venovať kulturistike. V malej posilňovni svojou výškou a muskulatúrou zaujal človeka, ktorý mu odporučil slávne fitnes centrum.

V ňom nakoniec trénoval počas celej kariéry a práve tam sa prvý raz stretol s jeho majiteľom. Ten v ňom videl potenciál a začal ho prehovárať na kulturistiku.

„Vravel, že ak budem súťažiť, dá mi členstvo zadarmo. Ja som vtedy bojoval s platením účtov, takže čokoľvek, čo bolo zadarmo, som bral,“ spomína.

Prečítajte si tiež:

Uplatnil sa aj ako policajt

Takto odštartoval Ronnie svoju hviezdnu kariéru. Osemkrát po sebe získal titul Mr. Olympia a delí sa tak o trón s legendárnym Lee Haneym.

Má o jeden titul viac ako slávny Arnold Schwarzenegger. Sú dobrí priatelia a o to, kto je lepší, sa ešte stále kamarátsky doťahujú.

„Podpichujeme sa neustále. Vraví, že v niektorých veciach som ho nikdy neporazil, napríklad vo filmovej kariére,“ smeje sa Coleman.

Popri dráhe profesionálneho kulturistu sa dokonca uplatnil aj ako policajt.

„Mal som tú robotu rád, pretože som mohol pomáhať ľuďom rôznymi spôsobmi. Zároveň mi to pomáhalo vypnúť od myšlienok na kulturistiku,“ povedal.

Prečítajte si tiež:

Ťažké váhy si vyžiadali svoju daň

Ronnie dvíhal extrémne ťažké váhy. Mŕtvym ťahom zdvihol v dvoch opakovaniach až 363 kíl. Rovnakú váhu aj počet zvládol aj pri drepoch.

Na lavičke vytlačil 6-kárt 227 kíl, no a pri takzvanom leg presse vytlačil vyše tony – a to až 8-krát v sérii.

„Nemal som obľúbený cvik, miloval som všetky. Najobľúbenejší bol ten, ktorý som práve cvičil,“ tvrdí s úsmevom.

Ťažké váhy si však vyžiadali svoju daň. Ronnie absolvoval množstvo operácií a takmer nedokáže chodiť.

„Mám za sebou osem operácií chrbta, operáciu krku a dokonca mám operovaný aj bedrový kĺb,“ dodal.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Reflex

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.