Rokovanie vlád je najlepšou odpoveďou na otázky o vzťahu k Ukrajine, povedal Peter Pellegrini

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Spoločné rokovanie slovenskej a ukrajinskej vlády o konkrétnych formách pomoci Ukrajine je tou najlepšou odpoveďou na všetky otázky, aký je vzťah Slovenska k jeho východnému susedovi. Zvolený prezident Peter Pellegrini to uviedol na sociálnej sieti po štvrtkovom spoločnom zasadnutí slovenského a ukrajinského kabinetu v Michalovciach.

„Nikdy sme nespochybnili utrpenie ľudí postihnutých vojnou. Naopak, Slovensko poskytlo Ukrajine naozaj všestrannú pomoc - od štátu, cez obce a mestá, až po obrovské nasadenie ľudí, ktorí za dva roky obetovali svoj čas, energiu i peniaze na pomoc obetiam vojny,“ vyhlásil Pellegrini.

Prečítajte si tiež:

Dohodnúť mali konkrétne kroky

Upozornil, že vlády sa dohodli na konkrétnych krokoch, ktorými sa Slovensko môže a chce podieľať na humanitárnej a ekonomickej pomoci Ukrajine, ako aj na jej následnej obnove. „Je to skutočná pomoc, z ktorej budú profitovať obyvatelia Ukrajiny, ale aj východného Slovenska,“ poznamenal.

Pellegrini si želá, aby na Ukrajine čím skôr zavládol mier a skončilo sa zabíjanie. „Pomoc, solidarita a mier. Po dnešnom rokovaní oboch vlád musí byť aj vo svete jasné, že to nie sú len slová, ale aj hodnoty Slovenska potvrdené konkrétnymi krokmi,“ zhodnotil.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.