VIDEO: Ľudia by mali byť na pozore. V ďalších dvoch obciach videli medveďa, jeden sa túlal pri rodinných domoch

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Obce svojich obyvateľov upozorňujú na výskyt medveďa v ich okolí. Jedna sa nachádza na strednom Slovensku, druhá na východe.

V okolí obce Veľký Folkmar v okrese Gelnica videli v posledných dňoch na viacerých miestach medveďa hnedého. Obec nechce vyvolávať medzi ľuďmi strach ani paniku, pretože medveď do prírody patrí.

„Počas pobytu v prírode je preto dobré dbať na zvýšenú opatrnosť, vyhýbať sa neprehľadným hustým lokalitám, správať sa tak, aby o nás zver vedela a nedošlo tak k obojstrannému prekvapeniu. Tento príspevok nemá v žiadnom prípade za cieľ vyvolať medzi občanmi strach alebo paniku. Medveď rovnako ako ostatné živočíchy do prírody patrí,“ uvádza obec na sociálnej sieti.

Prečítajte si tiež:

Medveď pri rodinných domoch​

V utorok (9. 4.) videli medveďa hnedého aj v obci Horná Mičiná pri Banskej Bystrici. Túlal sa v okolí rodinných domov. Zachytili ho aj na videu.

„Zvýšte opatrnosť počas prechádzky v prírode v oblasti Hornej Mičinej, lokalita Skalnavá. V blízkosti rodinných domov bol spozorovaný pohyb medveďa hnedého, preto zvýšte práve v tejto lokalite opatrnosť, alebo sa jej vyhnite,“ upozornila obec na sociálnej sieti.

Vedenie obce kontaktovalo Zásahový tím pre medveďa hnedého z Banskej Bystrice. Hneď po nahlásení medveďa monitorovali, zahnali späť do prírody a nainštalovali fotopasce. Následne jeho správanie vyhodnotia, dodáva obec.

Šelmy neďaleko Prievidze

Začiatkom apríla upozorňovali na pohyb viacerých šeliem aj v obci Kľačno neďaleko Prievidze. Zvieratá nikoho nenapadli, ale opatrnosť je na mieste. S príchodom teplejšieho počasia sa medvede zobúdzajú.

Pozrite si reportáž z Televíznych novín z 8. 4. 2024. Zrušili mimoriadnu schôdzu k medveďom:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Životné prostredie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.