Štátny tajomník Kuffa by mal vysvetľovať let vrtuľníkom v Malej Fatre na mimoriadnom výbore

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Zasadnutie Výboru NR SR pre pôdohospodárstvo a životné prostredie iniciovali opoziční poslanci. Žiadajú vyvodenie politickej zodpovednosti voči Filipovi Kuffovi.

Let vrtuľníkom bol podľa opozície nelegálny. Podpredsedníčka výboru Tamara Stohlová (PS) uviedla, že helikoptéra letela bez povolenia ponad najprísnejšie chránené územia Malej Fatry, čím sa priamo ohrozili napríklad hniezdiace vzácne vtáky. Dodala, že "incident naplno odhalil aroganciu moci a papalášizmus tejto vlády".

Prečítajte si tiež:

Opozícia pripomenula, že do tejto oblasti sa bežný človek počas jarnej uzávery nedostane ani po turistickej trase. Reakciu štátneho tajomníka envirorezortu po zverejnení kauzy označila za plnú zavádzania, útokov a vyhrážania sa.

Reakcia ministerstva životného prostredia

„Ministerstvo životného prostredia SR nemá vedomosť o spomínaných aktivitách Filipa Kuffu,“ uviedol to odbor komunikácie envirorezortu.

Ministerstvo deklaruje, že je preň dôležité, aby každé porušenie platnej legislatívy bolo riadne vyšetrené.

„V prípade podozrenia z takéhoto porušenia legislatívy je možné obrátiť sa na príslušné orgány - či už políciu alebo Slovenskú inšpekciu životného prostredia,“ uzavrel odbor.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Životné prostredie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.