Na pozastavenie plánu obnovy nevidí dôvody. Rezort spravodlivosti chce Európskej komisii všetko vysvetliť

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Ministerstvo spravodlivosti (MS) SR je presvedčené, že na pozastavenie plánu obnovy a odolnosti neexistujú dôvody. Argumentácia Európskej komisie (EK), s ktorou intenzívne komunikujú, sa podľa rezortu nezakladá na reálnych skutočnostiach. Konštatuje to ministerstvo vo svojom stanovisku pre TASR aj v súvislosti s kritikou opozície či listom EK adresovanom vláde SR.

S Európskou komisiou komunikujeme na intenzívnej báze, tvrdí rezort. „Snažíme sa o vysvetlenie nejasností, poskytujeme argumenty. A aj na ich základe sme presvedčení, že na pozastavenie plánu obnovy a odolnosti neexistujú dôvody," zdôrazňuje rezort spravodlivosti.

Prečítajte si tiež:

Všetky nejasnosti chcú vysvetliť

Informácie týkajúce sa Úradu špeciálnej prokuratúry a prebiehajúce stíhania považuje ministerstvo za mediálnu bublinu.

Ubezpečuje, že v stíhaniach sa pokračuje, pričom v nich pokračujú špecializovaní prokurátori Generálnej prokuratúry SR a krajských prokuratúr.

V tomto zmysle komunikuje aj s Európskou komisiou.

„Argumentácia Európskej komisie a dôvody, ktorými argumentuje, sa nezakladajú na reálnych skutočnostiach, všetky nejasnosti budú s náležitou starostlivosťou vysvetlené," deklaruje ministerstvo spravodlivosti.

Prečítajte si tiež:

Kritika opozície

Opozícia kritizuje vládu za možné ohrozenie čerpania peňazí z plánu obnovy.

Progresívne Slovensko (PS) vyzýva premiéra Roberta Fica (Smer-SD), aby začal o situácii rokovať v Bruseli a prebral zodpovednosť. Podľa poslankyne parlamentu Veroniky Remišovej (hnutie Slovensko, KÚ, Za ľudí) nebolo Slovensko nikdy tak blízko k zastaveniu európskych prostriedkov.

Poslankyňa SaS Mária Kolíková upozornila, že medializovaný list od Európskej komisii nie je jediný.

Ohrozené sú podľa nej nielen financie z plánu obnovy, ale aj eurofondov celkovo. Mimoparlamentná strana Demokrati doručila premiérovi list, ktorým ho žiada, aby jasne, komplexne a okamžite informoval verejnosť, aké kroky ide podniknúť, aby Slovensku neboli zastavené eurofondy a financie z plánu obnovy.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.