Pracovali 24 hodín nepretržite. Úsek diaľnice D1 pred tunelom Branisko je po požiari kamiónov opravený

Hasiči zasahujú pri nehode pred tunelom Branisko.
Horiaci kamión pred tunelom Branisko. Zdroj: Facebook/Polícia SR-Prešovský kraj

Diaľnica D1 medzi Popradom a Prešovom je po požiari už opravená. Počas noci by mal asfalt dostatočne vychladnúť, aby mohli v úseku obnoviť dopravu.

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) na sociálnej sieti informuje o tom, že opravy prebiehali 24 hodín bez prestávky, a to vrátane noci.

„Opravu sme stihli v mimoriadne krátkom čase. Za jeden deň nepretržitej práce sme zaistili odstránenie vrakov kamiónov vrátane nákladu, 18-tonového oceľového zvitku. Odviezla sa kontaminovaná pôda, vyfrézovali sme vozovku, vymenili zvodidlá a položili asfaltový koberec v hrúbke až 18 centimetrov,“ informuje NDS.

Poškodený úsek D1.
Poškodený úsek D1. Zdroj: národná diaľničná spoločnosť

Bez prestávky deň i noc

Bez prestávky pracovalo niekoľko desiatok ľudí i ťažké mechanizmy. 

Úsek v smere z Popradu do Prešova sa im podarilo sprejazdniť ešte vo štvrtok večer. Sprejazdnenie opačného smeru ovplyvnila teplota. Je totiž nevyhnutné, aby nová vozovka dostatočne vychladla.

To by sa malo stať teraz, vo večerných hodinách. Spustenie dopravy na úseku je naplánované o polnoci z piatka na sobotu.

Diaľnicu D1 medzi mostom nad Štefanovským potokom a zjazdom Hendrichovce obojsmerne uzatvorili po zrážke dvoch kamiónov, ktoré začali horieť. Obe vozidlá zhoreli do tla a spôsobili obrovské škody na úseku.

Pozrite si aj túto reportáž. Nedostatok výpravcov už pocítili cestujúci na západe Slovenska. V Sekuliach večer nebudú zastavovať vlaky:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Doprava

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.