Viacero služieb známej slovenskej banky je nedostupných. Pozrite si, kedy ich obnovia

Kreditná karta a počítač.
Ilustračná snímka. Zdroj: Profimedia.sk

Najväčšia banka na Slovensku hlási výpadok viacerých služieb. Vieme, dokedy budú nedostupné.

Pred pár dňami avizovala Slovenská sporiteľňa veľkú víkendovú odstávku viacerých služieb. Väčšina z nich bola nedostupná už v noci zo štvrtka na piatok (11. – 12. apríla), niektoré z nich však nebudú fungovať ani v sobotu.

Vo štvrtok a v piatok noci odstavili na nejaký čas kreditné a debetné karty. Niektoré vaše transakcie preto mohli byť zamietnuté. Podobne to bolo aj s odstávkou bankomatov.

Počas soboty nebude do 21.30 hod. dostupné vkladanie peňazí cez vkladomaty a rovnako nebude možné vyberať peniaze pomocou mobilu.

Prečítajte si tiež:

Odstavené sú viaceré funkcie

Do 23.00 hod. nebudú fungovať niektoré funkcie mobilných aplikácií a SMS služby.

Napríklad splatenie kreditnej karty bude viditeľné iba na účte, z ktorého sa platba realizovala, neuvidíte zobrazené aktuálne zostatky na účtoch, tiež si nenastavíte trvalé príkazy a inkasá.

Podobne nepôjde v niektorých aplikáciách banky nastaviť notifikácie, zriadiť či meniť produkty a služby. Nebudú fungovať ani SMS a e-mailové notifikácie o obratoch, platbách kreditnými a debetnými kartami.

Banka rovnako upozorňuje aj na to, že „zadané platby do iných bánk a zahraničné platby budú v obratoch (mobilná apka) alebo v histórii (webová verzia) zobrazené ako spracovávané. Platby nie je potrebné opätovne zadávať, budú zúčtované automaticky po ukončení obmedzení po 23.00.“

Spoločnosť na nedeľu nehlási nijaké výpadky, služby by tak mali opäť fungovať.

Slováci sa nesprávnymi rozhodnutiami pripravujú o peniaze. Nevedia, kde sporiť, ako investovať a ako si čo najvýhodnejšie požičať. Pozrite si reportáž z archívu: 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Financie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.